Yavru köpeklerin tuvalet eğitimi nasıl verilir?

/ 1 Haziran 2017 / 538 Görüntüleme / yorumsuz /
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (oy yok)
Loading...

 

Evde beslenen ve eğitilen köpekler için ilk verilmesi gereken eğitim tuvalet eğitimidir, öncelikle evin düzeninde onada bir yer ayırmalı ve ona oranın onun olduğunu belirtmelisiniz. Yavru köpeklerde tuvalet eğitimi eve girdikleri gün başlamalıdır.

Köpeklerin neredeyse tamamı yavru iken eğitime başlandığında ileride çok zeki ve pratik hayvanlar olmaya yatkındırlar. Bu yüzden eğitim sırasında çok sabırlı olmalısınız ve asla şiddete başvurmamalısınız. Eve gelen yavru köpek cinsi önemli değildir önemli olan doğru zamanı beklemeniz 2 3 aylık bir yavrudan büyük beklentileriniz olmaması gerek bunun için 6 aya kadar bir zaman tanımalısınız. Eğer köpeğinizi severseniz size saygı duyar ve sizi benimsemeye dolayısı ile size güvenmeye başlar. Yavru köpekler 6 aya kadar sürekli tuvalet ihtiyacı duyabilir ve evinizin çeşitli yerlerine edebilirler 🙂

Tuvalet Eğitimine nasıl başlamalısınız?

Bir çok kişi gazete kağıdı kullanarak tuvalet eğitimine başlar veya çiş pedi ile bu sistemi uygular, öncelikle yapmanız gereken şey yavru köpeğin kaldığı yerin yakınına gazete yada çiş pedini sermeniz ve sık sık kontrol etmeniz gerekmektedir. Yanlış yerlere bir çok kez tuvaletini yapacaktır bu alanları hijyenik bir şekilde temizlemeniz ve gerekirse o kokuyu oradan kaldırmak için sirke vb gibi bir şey kullanmanızı önerebilirim yavru kokuyu oradan tekrar alırsa aynı yere tekrar tuvaletini yapabilir… Bir kez tuvaletini doğru yere yaptığı zaman köpeğinizi hemen ödüllendirmelisiniz.  Odaya serdiğiniz petleri ve gazete kağıtlarını bir süre sonra azaltarak yavruyu doğru yere yönlendirmelisiniz böylece en sonunda sabrınız ile başarmış olursunuz.

Her nerede ve nasıl eğitim yaparsanız yapın evcil hayvanınız ile konuşun ve onu sevginizden mahrum bırakmayın. Anlayacaksınız ki hayvanda olsa büyüdükçe size bağlılığı artacak ve eğitimi kolaylacaştır.