Yaşam

Reflü Nedir? Belirtileri ve Tedavi Yöntemleri
REFLÜ NEDİR? Mide asidinin mideden yemek borusuna doğru geri kaçışına reflü denir. Reflü yemek borusunun arkasındaki yanmanın yanında ağza yiyeceklerin ve acı suyun gelmesidir. Genellikle yemeklerden sonra ortaya çıkar. REFLÜNÜN..
Uyku Terörü (Gece Nöbeti/Terörü) Nedir?
Genellikle çocuklarda görülen ve rahatsızlığın ciddiyetini ortaya koymak için uyku terörü olarak isimlendirilen bu rahatsızlığın yetişkinlerde görülme sıklığı çocuklara göre daha azdır. Eğer çok nadir bir şekilde ortaya çıkıyorsa bu..
Kabak Detoksu
Kabak içerdiği vitamin ve mineraller ile hem besleyici özelliğe hem de çok az kaloriye sahip olan bir sebzedir. Tüm zayıflama diyetlerinde bulundurulabilen kabağın içeriğinde; %85 oranında su, protein, karbonhidrat, yağ,..
Yoğurt Kürü
Taşıdığı vitamin ve mineral değerleri nedeni ile sürekli tükettiğimiz 100 gram tam yağlı yoğurdun içinde 61 kalori bulunmaktadır. Düşük kalori miktarı yanında besleyici etkisi de oldukça büyüktür. Yüksek oranda protein..
Kilo Verme Desteği Moringa Çayı
Kilo vermeye son zamanlarda farklı bir boyut getiren bitki çayları içinde en fazla ismi geçen bitki çayı moringa olarak biliniyor. Moringa çayı gün içinde tüketildiğinde kişinin metabolizmasının çalışmasını sağladığı gibi,..
Chia Tohumu İle Kilo Verme
Omega-3 kaynaklarının başında gelen chia tohumu son zamanlarda ismini çok sık duyduğumuz bitkisel zayıflama önerilerinin içinde bol bol yer alıyor. Bazı kişilere göre hiçbir etkisi olmayan chia tohumunun aslında vücut..
Zayıflatan Lahana Çorbası
İçeriğinde A, C ve K vitaminlerinin bolca bulunduğu lahana hem besleyici hem de vücuttan toksin atmaya yarayan bitkilerden birisi. Uzmanlara göre lahana tüketimi ne kadar bol yapılırsa, o kadar hızlı..
Ayda 7 Kilo Verme Diyeti
Çok hızlı vermek uzmanlarca sakıncalı sayılsa da bazı kişilerin belirli nedenlerden dolayı çok hızlı kilo vermeleri gerekebilir. Bu nedenler; düğünü olacak bir gelin adayının daha ince bir görünüm sağlayabilmek için..
Saç Dökülmesine Mucize Çözüm
Bazı nedenlerden dolayı bir çoğumuz saç dökülmesi ile yüz yüze kalmaktayız. Saç dökülmesinin nedenlerine bakıldığında başta stres olmak üzere hormon bozuklukları, kıl kökü güçsüzlüğü, genetik yatkınlık, bazı kullanılan ilaçlar, demir..
Çörekotu İle Zayıflama
Çörekotu çok eski zamanlardan bu yana mucize niteliğinde hastalıkları şifaya kavuşturmak için kullanılmaktadır. Çörekotunun son zamanlarda daha fazla üzerine gidilerek incelenmesi ile birlikte çörekotunun zayıflamaya çok büyük katkısının olduğu görülmüştür...