Wordpress

Numaralandırılmış Sayfaları Robots.txt ile Engellemek
Bir web sitesine sahipseniz ve web sitenizin iyi bir seo alt yapısına sahip olmasını istiyorsanız şunu bilmelisiniz ki Google’de numaralandırılmış sayfaları pek sevilmez.  Buda Google seo için sizlere ince bir..
WordPress PHP ile iframe engelleme
WordPress sitelerde uzun zamandır sorun olan site klonlayarak, iframe yöntemi ile içeriklerinizi çekiyorlar yada sitenizi google vb gibi arama motorlarında sıralama kaybı yaşamaya zorluyorlar ise bir çok çözüm arasında en..
WordPress – Cloudflare ücretsiz ssl kurulumu
Cloudflare bir çok kategoride hizmet verdiği gibi ücretli ve ücretsiz olarak da ssl sertifikası hizmeti sağlamaktadır. Bugün size cloudflareden ücretsiz ssl nasıl alabiliriz en basit şekilde gösterelim. Öncelikle dns sunucularımızı..
WordPress bağlantı ( URL ) yapısını değiştirmek
WordPress blog yazılımında, url yapısını siteyi aktif etmeden önce düzenleyip daha sonra bu düzenlemeler üstünde oynamamak gerekir, ama genede bazen insan kararını değiştirip farklı bir yol izlemek istiyor…..
CloudFlare Ücretsiz DNS Ayaları ( Resimli Anlatım )
Merhaba, bir çoğumuz için çok önemli düzeyde koruma sağlayan, sunucu ile alakalı her sektörde hizmet veren cloudflare kendine bu piyasada inanılmaz yer etmiş durumda, bu gün bu hizmetlerden biri olan..
WordPress 301 yönlendirme işlemi
WordPress Google 301 yönlendirmesi : Eski alan adınız ile sıkıntınız var ise tam size göre bir yöntem. 301 öncesi imkanınız var ise siteyi arama motorlarına kapatın,  site içerisindeki gerekli tüm..