Webmaster

Numaralandırılmış Sayfaları Robots.txt ile Engellemek
Bir web sitesine sahipseniz ve web sitenizin iyi bir seo alt yapısına sahip olmasını istiyorsanız şunu bilmelisiniz ki Google’de numaralandırılmış sayfaları pek sevilmez.  Buda Google seo için sizlere ince bir..
Backlink ve Hacklink Arasındaki Farklar Nelerdir?
Merhaba sevgili dostlar, Sorumuz basit backlink ve hacklink arasında ki farklar nelerdir? HACKLİNK Öncelikle hacklink doğal olmayan yöntemlerle edilmektedir. Yani ne zaman silineceği ve ne kadar çabuk silineceği hiç belli..
WordPress – Cloudflare ücretsiz ssl kurulumu
Cloudflare bir çok kategoride hizmet verdiği gibi ücretli ve ücretsiz olarak da ssl sertifikası hizmeti sağlamaktadır. Bugün size cloudflareden ücretsiz ssl nasıl alabiliriz en basit şekilde gösterelim. Öncelikle dns sunucularımızı..
Google link reddetme aracı kullanım klavuzu
Merhaba, bir çok kişi link ler yüzünden manuel spama yada google filtre cezalarına maruz kalmakta. Bu tür cezalar içinde belli başlı ücretler ödemekte… Googlede spama düşen bir site genel olarak..
Alan adı ve sayfa otoritesi nedir?
Merhaba, alan adı itibarı ve sayfa itibarı nasıl yükseltilir ne anlama gelir? Bir web sitesi sahibi iseniz bunlar sizin için çok önemli olabilir, örneğin Domain authority alan adı itibarıdır, Page authority ise..
Linux sunucuda saldırı sırasında ip adresini engelleme
Merhaba, linux sunucularda saldırı sırasında kolaylıkla saldıran ipi tesbit edebilir ve engelleyebilirsiniz… Öncelikle saldırı yapan ip adresini tesbit edip whois çekmeliyiz ve saldırının geldiği yeri tesbit etmeliyiz. Örneğin ben kendi..
.htaccess ile istediğiniz siteyi engelleme
Merhaba, .htaccess ile kolaylıkla frame yada yönlendirme ile gelen spam hitleri engelleyebilirsiniz, örnek vermek gerekirse xxx.com spam içerikli bir siteden sitenize hit geliyordur ve bunu istemiyorsunuz? işte size çözüm : .htaccess..
CloudFlare Ücretsiz DNS Ayaları ( Resimli Anlatım )
Merhaba, bir çoğumuz için çok önemli düzeyde koruma sağlayan, sunucu ile alakalı her sektörde hizmet veren cloudflare kendine bu piyasada inanılmaz yer etmiş durumda, bu gün bu hizmetlerden biri olan..
Backlink kodları
Merhaba bir kaç backlink alma kodunu bir araya topladık, aşşağıdaki backlink kodlarını kendinize göre düzenleyebilirsiniz. Anahtar kelime ve footer için 1 ve 6 sıradaki kodu kullanabilirsiniz.  Backlink Kodları <a href=”https://www.emre.net” title=”EmreNET”>EmreNET</a> <a..
WordPress 301 yönlendirme işlemi
WordPress Google 301 yönlendirmesi : Eski alan adınız ile sıkıntınız var ise tam size göre bir yöntem. 301 öncesi imkanınız var ise siteyi arama motorlarına kapatın,  site içerisindeki gerekli tüm..