Web sitesi kurarken nelere ihtiyaç duyarsınız?

/ 4 Haziran 2017 / 504 Görüntüleme / yorumsuz /
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (oy yok)
Loading...

Merhaba, bir web site kurmak için bir çok şeye ve doğru kişiler ile çalışmaya ihtiyacınız var, alan adı konusunda, hizmet konusunda ve yazılım konusunda bir çok kişi internette hizmet vermekte.

Öncelikle alan adı dediğimiz şey 30 40 TL kadar bir fiyata her yerde satılıyor. Hosting desen buda çok ucuza heryerde satılıyor, yazılım konusunda tercihen ücretsiz yada ücretli yazılım kullanmak ise size kalmış bir şey. Peki alan adı hosting ve yazılım konusunda nelere dikkat etmeliyiz?

Alan adı ( Domain ) alacağımız yeri önceden çok fazlaca araştırıp öyle alan adı satın almalıyız.

Hosting konusu işi tamamen piyasadaki şirketlerin %90 ı fiyasko diyebiliriz. Alan adına göre çok daha tehlikeli bir sektör. En önemlisi sizin için hosting firması olacak. Neden mi? Düzenli ilerlemenizi sağlayacak tek şey hosting sağlayıcınızdır. Günlerce kapalı kalan veya saatlerce veya günde bir kere iki kere farketmez, düzen bu işin ana maddesi diyebilirim.

Yazılım, evet bu konuda çok seçici olmanız gerekiyor, belki ücretsiz belki ücretli hiç fark etmez size tek söyleyebileceğim şey her ikisinde de çok iyi adımlar atıp kaynağı belli olmayan veya sizi bir yerde tıkayacak hiç bir yazılım ile ilerlememeniz olacaktır.

Kısacası bu işe girerken kendi başınıza yada bir grup halinde yola çıkıyorsunuz. Çok dikkatli ve 3 5 kuruşu aramadan iyi bir araştırma yaptıktan sonra kaliteli firmalar ile çalışarak ilerleyebilirsiniz. Bazı işler yanlış yapa yapa doğru olmaya başlar sabır edin.

Acemi katır kapı önünde yük indirir…