Üst Düzey Suikastçı Altair Kimdir?

/ 16 Aralık 2017 / 762 Görüntüleme / yorumsuz /
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (oy yok)
Loading...

Tam adıyla Altair Ibn-La’Ahad 1165 yılında suikastçı yapılanmanın içinde doğmuştur. Annesi Hristiyan, babası Müslümandır. Annesi doğum sırasında hayatını kaybetmiştir. Babası ise Altair henüz 9-10 yaşlarında iken Masyaf’ın barış antlaşması için idam edilmiştir. Altair babasına olan sevgisine Al-Muaillim’e yönlendirmiştir. 24 yaşında Master unvanını alarak oyunda yönetilen en genç Master Suikastçı olmuştur.

1191 yılında Malik ve onun kardeşi Kadar ile gittiği bir görevde Robert de Sable ile tapınakta karşılaşmış ve kardeşliğin 3 yeminini de bozmuş kardeşliği tehlikeye atmıştır. Altair kaçmış ve kurtulmuştur. Malik yaralanmış Kadar ise ölmüştür.

3 Yemin;

–  Kılıcınızı masumların bedeninden uzak tutun.
– Hedefinizi gizlice öldürün
– Asla kardeşliğinizi tehlikeye atmayın.

Masyaf’a geri döndükten sonra Robert de Sable onu takip etmiş ve Masyaf’ı kuşatmıştır. Al-Muallim Altair’e sonra ceza keseceğini söylemiş kaleyi savunmak için Robert’i oyalamıştır. Altair bir plan yapmış ve Robert’in ordusunun üzerine büyük odunları devirmiştir. Bu olaydan sonra Al-Muallim Altair’in cezasını kesmiş ve bir hançer saplamıştır. Ancak Altair ölmemiştir. Altair’in rütbesi çıraklığa kadar düşürülmüş ve kardeşlikte aşağılanmıştır. Altair’e eski rütbesine ve saygısına kavuşması için 9 suikast görevi verilmiştir. Altair 8 kişiyi öldürmüş ve 9. Görev olan Robert de Sable’yi öldürmeye kadar gelmiştir.

Altair, Robert için hazırladığı ilk planlı suikast de Robert’in kılığına girmiş Maria Thorpe ile karşılaşmış fakat onu öldürmemiştir. Gerçek Robert’i bulduğunda savaşmaya başlarlar. Savaşı Altair kazanır. Robert, Altair’e inanması güç olan bir şey söyler. ‘’ Gerçek ve en büyük tapınakçı aslında Al-Muaillim’’ der. Altair buna inanmaz ve Masyaf’a geri döner.

Masyaf’a döndüğünde Al-Muallim’in tapınakçı olduğunu anlar ve onu öldürür. Al-Muallim’in ölümünden sonra yeni Master Altair olur. Maria Thorpe ile evlenir. Sonra Darim ve Sef adında 2 oğlu olur. Sef Abbas’ın adamları tarafından idam edilir ve ona bu emrin Altair’in verdiği söylenir. Altair tam Abbas’ı öldürecekken Maria ona engel olmaya çalışmıştır. Bu sırada Abbas’ın adamları Maria’yı bıçaklamıştır. Maria ölürken Altair oğlu Darim ile birlikte Masyaf’dan kaçmıştır.

Altair 1247 yılında tekrar Masyaf’a döner ancak yaşlanmıştır. Bazı suikastçılar ona inansa da bazıları onu vatan haini sanıyordu. Altair onları öldürmeyip silahsızlandırmayı tercih etti. Abbas’ın yanına gittiğinde onu kendi icadı olan Hidden Gun ile öldürdü.

Daha sonraki yıllarda Altair kim olduğunu bilmediği biri için 6 tane disk yaptı. Moğolların saldırısı esnasında 5 Disk’i Niccolo ve Maffeo’ya verirken kendisine de 1 tane kaldı. Bir süre kendi kütüphanesine çekilen Altair oğlu Darim ile vedalaştı. Altair Cennetin Elmasını çok gizli bir yere sakladıktan sonra 92 yaşında hayata gözlerini yumdu.

Not: Anlatılan kişi ‘’Assassins Creed’’ adlı oyundaki kurgusal karakter ‘’Altair’’ olmakla beraber, bu karakterin gerçekte Haşhaşiler döneminde yaşamış bir suikastçı olduğu bilinmektedir.

Benzer Konular
Sabina Toziya Kimdir?
Andy Weir Kimdir?
Damla Can Kimdir ?
Nihat Doğan Kimdir ?