Tarçınlı Süt Kürü

/ 11 Haziran 2017 / 391 Görüntüleme / yorumsuz /
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (oy yok)
Loading...

Yaz ayları geldi. Fazla kilolardan kurtulmanın tam vakti.  Bunun için yapmamız gereken yediklerimize dikkat edip sağlıklı beslenmek ve metabolizmamızın çalışmasını hızlandırıcı doğal kürler hazırlayıp afiyetle tüketmek. Tarçınlı süt ve denediğim birkaç kürle birlikte 12 kilo vermiş biri olarak bu tarifi kesinlikle tavsiye ediyorum. Tabi ki tarçınlı sütümüz ile birlikte sağlıklı ve dengeli bir şekilde beslenmenin de kilo vermenin unsurlarından olduğunu unutmayalım.

Sütün içeriğindeki protein, metabolizmayı hızlandırarak vücudun daha kolay yağ yakmasını sağlıyor. Tarçın ise kan şekerini dengeliyor. Böylece tatlı ihtiyacımızın önüne geçerek, zayıflamamıza yardımcı oluyor. Tarçının enerjiyi yükseltici özelliği mevcut. Ayrıca tokluk hissi veren bir baharat olduğundan açlık hissimizi bastırıyor.

TARÇINLI SÜT KÜRÜ İÇİN

Malzeme :

1 su bardağı süt

Yarım çay kaşığı tarçın.

Yapılışı:

Oldukça basit bir kür. Sütü sıcak veya soğuk olarak tüketmek isteğinize bağlı. Akşamları yatmadan bir-iki saat önce  zevkinize göre hazırladığınız bir bardak sütün içine yarım çay kaşığı tarçın ilave edip güzelce karıştırın ve afiyetle için. Bu karışımdan günde iki bardağa kadar içmeniz tavsiye edilse de iki bardaktan fazlası tarçının yan etkilerinden dolayı tavsiye edilmez.