Su Canlıları

Deniz kurdu nedir? Zararlı mıdır?
Yunus Balığı Türleri Ve Özellikleri
En Tehlikeli Deniz Canlıları Derlemesi
Deniz Yılanı Nasıl Bir Yılan Irkıdır?
Deniz yılanı kara yılanlarından evrilerek denizlerde yaşamaya başlamış hatta yaşamının çoğunu denizlerde geçiren yılan türleri olarak karşımıza çıkıyor. Deniz yılanları evrimleşme sürecinin ardından denizlere adapte olarak karada hareket edebilme yeteneklerini..
Su Mokaseni Nasıl Bir Yılan Irkıdır?
Su mokaseni yılanları genellikle su kenarlarında yaşarlar. Sığ göller, nehirler, akarsular bu yılanlar için uygun yaşam alanlarıdır. Yılan türleri olarak engerek yılanı ile akraba olan Su mokaseni ayrıca çok iyi..
Kaplumbağa Türleri Ve Özellikleri
Kaplumbağa ya da bir diğer ismi ile tosbağa. Testudines takımını oluşturması ile bilinen çok sert ve kemiksi bir kabuğu bulunan, ağır yürüyüşe sahip dört ayaklı bir sürüngendir. Yaşayış bakımından yavaş..
Balina Yağı Nedir, Nerelerde Kullanılır?
Balina Yağı Nedir ? Balinaların özellikleri arasında tüm vücutlarının bir yağ tabakası ile kaplı olması vardır. Bu tabaka balinaların nefes alması için su yüzüne çıkmasını sağlayan adeta bir şamandıra görevindedir...
Balinaların Özellikleri ve Balina Irkları
Balinalar Hakkında Genel Bilgiler Balina Nedir ? Bir çok kişinin karıştırdığı konuya açıklık getirmek gerekirse balina balık değildir. Balina suda yaşayan akciğer solunumu yapan ve doğurarak üreyen memeli bir canlıdır...
Köpek Balıkları ve Köpek Balığı Türleri
Köpek Balıkları Hakkında Genel Bilgiler Araştırmacılara göre köpek balıkları yaklaşık olarak 400 milyon yıldan bu yana Dünya üzerinde yaşamaktadır. Köpek balıklarını türleri oldukça fazla olup bilinen 235 tür köpek balığı..
Akvaryum Köpek Balığı Cinsleri ve Özellikleri
Akvaryum Köpek Balıklarının Genel Özellikleri Latince adı pangasius olan köpek balıklarının akvaryumda yaşayan türleri görüntüsünün aksine saldırgan bir yapıya sahip değillerdir. Doğal yaşam yerlerinden biri Hindistan’ın geniş nehirleridir. Görme becerileri..
Yunus Balığı Türleri Ve Özellikleri
Yunus balıkları ülkemizde hatta dünyamızda en çok sevilen hayvanlardır. Tüm yunus balığı türleri ile alakalı bir araştırma yaptık ve araştırmamızın sonuçunda aşşağıdaki bilgileri sizler için bir araya getirdik. Yunusgiller , balinalar takımına dahil..
Tatlı Su ( Baraj ) Levreği
Tatlı su ( Baraj )  levreği : Ülkemizde Turna balığından sonra en yırtıcı olan balık türüdür. Yılın her ayında boy gösteren bu balık türü hem sahte hemde doğal yemler ile yakalanabilir...
Deniz kurdu nedir? Zararlı mıdır?
Deniz kurtları ilk defa sahilde yüzerken gördüm, sanırsam yiyecek aramak için yada bir balıktan kaçarken sahile vurdular. Her neyse ilk başta onları görünce o kadarda tiksinmedim ama daha sonra bacağıma..