Sırrı hala çözülemeyen “Bermuda Şeytan Üçgeni”

/ 8 Haziran 2017 / 362 Görüntüleme / yorumsuz /
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (oy yok)
Loading...

Bermuda üçgeni, Atlantik Okyanusunda çok sayıda uçak ve geminin kaybolduğu bölgeye verilen isimdir. İsmi 1964’de Argosy dergisi tarafından verilmiştir.

Atlantik okyanusunun 500.000 mil karelik bir alanını kaplayan, Amerika’nın Atlantik okyanusuna açılan güneydoğu sahillerinde yer alan, kuşbakışı bakıldığında ise Miami, Bermuda ve Puerto Rico sınırları içerisinde kalan üçgen şeklinde bir alandır.

Bermuda Şeytan Üçgeni kitaplarının her biri ortaya farklı sınırlar koyuyor dolayısıyla üçgenin yüzölçümü aldığınız kaynağa göre 1,300,000 ile 3,900,000 km2 arasında değişmekte. Yani çok iyimser bir kabulle bu üçgenin 783 bin km2 olan Türkiye topraklarının yaklaşık iki katı olduğunu söyleyebiliriz.

Okyanusun bu kısmında yüzlerce gemi ve uçak enkazı bulunur. Son 100 sene içerisinde batan gemi, düşen uçak ve kaybolan insan sayısı 1000’lerle ifade ediliyor. Bölgede asıl şüphe uyandıran ise, insanların “denizde beyaz bir su oluşuyor” şeklinde ifade ettikleri sıra dışı olaylardı. Bunun üzerine robot kameralı su araçlarıyla yapılan dalışlar sonucunda suyun tabanının bembeyaz bir örtüyle kaplı olduğu görüldü ve batan gemi ve uçak enkazlarının hepsi bulundu. Şu an en kuvvetli ihtimal olarak ortaya atılan güncel teoriye göre, bu tabaka denizin dibinde yer alan büyük doğalgaz kaynağından çıkan gazların suyun altında yüksek basınç ve düşük sıcaklığın etkisiyle katılaşıp beyaz hidrat parçacıkları haline gelmesi şeklinde açıklanıyor.

Bermuda şeytan üçgeni hakkında daha birçok gizemli şeyler söylenmektedir. İşte bunlardan bazıları:

Dünyanın en büyük sırrı olarak ifade edilen Bermuda Şeytan Üçgeni’nde şimdiye kadar onlarca gemi ve uçak kayboldu. Kaybolan uçak ve gemilerdeki insanlara ise bir daha asla ulaşılamadı.

Kimi, kayıplara yer altı sularının neden olduğunu kimi ise Kayıp Kıta Atlantis’in bununla bağlantılı olduğunu belirtti. Son yapılan açıklamalar ise adeta bu teorileri elinin tersiyle itti.

Bir pilot yıllar önce Bermuda Şeytan Üçgeni’nden kurtulduğunu anlatmış ve şok etkisi oluşturmuştu. 1970 yılında Porto Rico’dan Miami’ye uçan Amerikalı pilot “Uçağımın etrafını beyaz bir sis bulutu sarıyordu ve adeta etrafımda bir tünel oluşturuyordu tünelin sonunda mavi gökyüzünü görebiliyordum. Bu buluttan kurtulmak için hemen uçağı o tarafa doğru yönlendirdim ancak içinde bulunduğum buluttan tünelde önce beyaz düz çizgiler gördüm ve sonra bu çizgiler saat yönünde kıvrılmaya başladı… Elektronik cihazlarım ve pusulam düzelmişti. Kuleye nerede olduğumu sordum ve onlar da bana üç dakikadır benden sinyal alamadıklarını ancak şimdi sinyal alabildiklerini ve Miami üzerinde olduğumu söylediler. Ben onlara bir hata yaptıklarını, henüz otuz üç dakikadır yolda olduğumu ve Miami’ye ulaşmak için otuz dakikam olduğunu söyledim ancak kafamı aşağıya çevirdiğimde şok olmuştum. Miami üstünde uçuyordum” ifadelerini kullandı.

Küba Sahil Güvenlik ekipleri 2015 yılında başıboş dolaşan bir gemi buldu. Yapılan araştırmalar bu geminin 1 Aralık 1925’te kaybolan SS Cotopaxi olduğunu ortaya koydu.

Bermuda Şeytan Üçgeni’nden kurtulamayanların yakınları ise “Orada ıssız bir ada var ve sevdiklerimiz günün birinde bulunacak” sözleriyle kendini avutuyor.