Londra’da Gezilecek En Güzel 6 Yer

/ 5 Aralık 2017 / 495 Görüntüleme / yorumsuz /
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (oy yok)
Loading...

İngiltere’nin ve Birleşik Krallık’ların Başkenti Londra. 0 derece meridyeninin geçtiği Greenwich kasabasının yakınlarındadır. Dünyanın en güzel şehirlerinden biri olarak bilinen Londra, gezi için mükemmel bir tercihtir. Müzeler, Saraylar, Tarihi dokular, Doğal güzellikleri, Tarihi zenginliği ile ünlü bir şehirdir. Aynı zamanda sosyal yaşamında çok hareketli olduğu bir şehirdir.

1- Tower Of London (Londra Kalesi)

Thames Irmağı’nın doğusundaki en ünlü eserlerden biri. Londra Kalesi. Bu kale saray ve hapishane olarak kullanılmıştır. İngiltere tarihinde uzun yıllar önemli rol oynadı. Burada yaşayan krallar, kraliçeler, saray mensupları, papazlar, politikacılarından zaferle çıkanlarda oldu, hezimete uğrayanlarda oldu. Salı ve Cumartesi: 09.00-17.30 Pazar ve Pazartesi: 10.00-17.30 da ziyaret edebilirsiniz.

2- British Museum (İngiliz Müzesi)

British müzesi dünyanın en eski müzesi olma özelliğini taşır. 100 bini aşan eseri, bazı dil bilimcilerin daha çok bilgi edinmesi ve bu eserleri çözmesi sonucu birkaç misli arttı. Dünyanın her tarafından getirilen milyonlarca esere ev sahipliği yapıyor. Müzeye giriş tarihinde hep ücretsiz olmuştur hala da öyledir. Tabi isterseniz bağış kutuları da var.

3- Tower Bridge (Kule Köprüsü)

Londra şehrinde yer alan Thames Nehri üzerinde iki katlı açılır kapanır bir köprüdür. Londra’nın sembol yapılarından biridir. Köprüde halkın yürüyüşüne izin verilir.

4- Big Ben & Westminster Sarayı

Westminster Sarayı ya da Parlamento Binası. 1512 yılından beri Lordlar ve Avam kamarası bölümlerine ev sahipliği yapar. Binanın en güzel yeri 106 metrelik uzunluğa sahip saat kulesi. Bu saatin adı Big Ben olarak bilinir. Westminster Sarayında yılbaşında çok güzel gösteriler olur. Oldukça gösterişli bir eserdir.

5- Aziz James Parkı

Londra gezinizde biraz dinlenmek isterseniz 18. Yüzyılda düzenlenmiş bu parkı ziyaret edebilirsiniz. Huzur bulacağınız yemyeşil ve sakin bir yerdir.

6- Piccadilly Circus

Piccadilly Circus, Londra’nın en ünlü ve işlek yeridir. Trafiğe kapandığında turistler, sokak müzisyenleri ve birçok özellikte insanın toplandığı yerdir. Geceleri ve hafta sonları çok kalabalık ve gürültülüdür. Burada oturup sadece insanları izlemek bile çok keyifli olacaktır.