Liste

Av Köpekleri Türleri ve Özellikleri
Avcılık, Dünya’da tedavisi olmayan bir hastalık. Avcı, vurduğu av sayısı ile değil sahip olduğu av köpeği ile değer kazanır. Durum bu olunca, köpekler avcılar için vazgeçilemez oluyor. Avcılar, köpeklerini sadece..
Dünya’nın En Zehirli Yılan Türleri
İsmi söylendiğinde bile insanlar arasında korku ve tiksintiye neden olan yılanlar Dünya’nın en tehlikeli canlıları arasında yer almaktadır. Bazı yılanlar zehirsiz oldukları gibi bazı yılanların salgıladıkları zehir onlarca insanı öldürebilecek..
Yılan Türleri ve Özellikleri
İçinde bulunduğumuz evren yaklaşık olarak 14 milyar yıldır varlığını devam ettiriyor. Bilinen evrenin içinde de yaşam olan tek yer bizim Dünya’mız. Bu Dünya’da da geçmişini, geleceğini, diğer türleri merak eden..
Kaplumbağa Türleri Ve Özellikleri
Kaplumbağa ya da bir diğer ismi ile tosbağa. Testudines takımını oluşturması ile bilinen çok sert ve kemiksi bir kabuğu bulunan, ağır yürüyüşe sahip dört ayaklı bir sürüngendir. Yaşayış bakımından yavaş..
Büyümeyen Köpek Cinsleri Nelerdir?
Köpekler doğdukları andan itibaren insanlara karşı sevgi duymaktadır. Sizi sahibi olarak benimsemiş ise siz ona sevginizi göstermeseniz bile, size sevgisini göstermekten çekinmeyecektir. Bir köpeğe sahip olmuşsanız, hayatınız tamamen değişmiş demektir...
Türkiye’deki En Popüler Köpek Cinsleri Nelerdir?
Köpekler hayatımızda iyi bir dost, av arkadaşı ve oyun arkadaşı olarak yerlerini almaktadırlar. Köpekler sahiplerine sadık ve son derece zeki hayvanlardır. İşte Türkiye’de en çok sahiplenilen popüler köpek cinsleri şunlardır…..
Yabani Bitkiler ve Özellikleri
Yabani bitkiler dediğimizde akla ilk gelen ormanlık alanlarda , yol kenarlarında veya çöplerin yanında kendiliğinden çıkmış otsu bitkiler dir. Halbuki yabani bitkiler her yerde vardır. Bir bitki istenmediği yerde yetişiyorsa..
Köpek Balıkları ve Köpek Balığı Türleri
Köpek Balıkları Hakkında Genel Bilgiler Araştırmacılara göre köpek balıkları yaklaşık olarak 400 milyon yıldan bu yana Dünya üzerinde yaşamaktadır. Köpek balıklarını türleri oldukça fazla olup bilinen 235 tür köpek balığı..
En Konuşkan Papağan Türleri Nelerdir?
Rengarenk tüyleri ve taklit yetenekleri ile bir çok hayvan severin tutkunu oldukları papağanların en konuşkan türlerini derledik. Papağanınızın cinsinin konuşkan olması illede konuşacağı anlamına gelmez. Papağanınızın konuşması sizin sabrınız ve..
Türklerin Vizesiz Gidebildiği Ülkeler Listesi
Merhaba arkadaşlar, herkesin merak ettiği pasaportsuz / vizesiz kimlikle girilen ülkeleri sizler için araştırdık. Ülkeler listemiz de rasgele sıralanmıştır. 1- UKRAYNA Doğu Avrupa’da bir ülke. 603.628 km² yüz ölçümüyle tamamı Avrupa’da olan en..