Köpekler

Dünyanın En Küçük Köpek Cinsleri
Rus Finosu Cinsi Köpeğin Özellikleri
En zeki köpek cinsleri derlemesi
Minyatür Poodle – Kaniş (Toy Poodle) Cinsi Köpekler ve Özellikleri
Kaniş olarak da bilinen bu ırk, süs köpeği kategorisinde yer almaktadır. Ortalama 25 cm yüksekliğinde ve 3 kg ile 4 kg arasında ağırlığa sahiptirler. Diğer ev hayvanları ve çocuklarla arası..
Minyatür Schnauzer Cinsi Köpekler ve Özellikleri
Ortalama 30 cm – 36 cm arasında yüksekliğe, 5 kg ile 7 kg arasında ağırlığa sahiptirler. Enerjileri oldukça fazla olan Minyatür Schnauzer cinsi köpekler, apartman daireleri için oldukça uygun bir..
Pekinez (Pekingese) Cinsi Köpekler ve Özellikleri
Ortalama 12 cm ile 23 cm arasında yüksekliğe ve 3 kg ile 6 kg arasında ağırlığa sahip olan Pekinez cinsi köpekler süs köpeği kategorisinde yer almakta olup, özellikle bayanların bakmayı..
Cavalier King Charles Spaniel Cinsi Köpekler ve Özellikleri
Cavalier King Charles Spaniel cinsi köpekler ortalama 30 cm ile – 33 cm arasında yükseklikte olup, 5 kg ile 8 kg arasında ağırlığa sahiptirler. Bu ırk İngiltere Kralı II. Charles’in..
Bichon Havanese Cinsi Köpekler ve Özellikleri
18. ve 19. yüzyıllarda Küba aristokratlarının vazgeçemediği Bichon Havanese ırkı köpeklerin tüyleri doğal olarak bırakılırsa küçük ama kaba bir görüntü ortaya çıkabilir. İnsanlarla arası oldukça iyi olan bu ırk, sevecen..
Shih Tzu (Şitsu) Cinsi Köpekler ve Özellikleri
Ortalama 23 cm ile 26 cm yüksekliğinde ve 4 kg ile 7 kg ağırlığa sahiptirler. Küçük ama dayanıklı bir köpek cinsidir. Çift katmanlı tüyleri olan Shih Tzu köpekleri zeki oldukları..
Chihuahua Cinsi Köpekler ve Özellikleri
Dünya’nın en küçük köpek cinslerinden bir tanesi de Chihuahua ya da Şivava cinsi köpeklerdir. 15 ile 23 cm arasında yükseliğine sahiptirler ve ortalama 2 – 3 kg arasında ağırlıkları vardır...
Maltese Terrier (Malta Köpeği) Özellikleri
Maltese Terrier diğer adı ile Malta Köpeği veya Maltiz, ilk olarak yaklaşık 2800 yıl önce Malta’da üretildiği düşünülen bir süs köpeği cinsidir. Tüyleri düz ve 25 cm’ye kadar uzayabilmektedir. Genellikle..
Boston Terrier Cinsi Köpekler ve Özellikleri
Boston Terrier cinsi köpekler tıknaz ve adaleli bir köpek cinsidir. Boston Bull ismi ile de bilinmektedir. Küçük dik kulaklı, büyük yuvarlak gözlüdür. Kürkü kısa, parlak ve serttir. Kürkleri beyaz, siyah..
Pomeranian Boo (Pomeranya) Cinsi Köpekler ve Özellikleri
Pomeranian Boo cinsi köpekler (Pomeranya) küçük boylu bir cinstir ve genellikle süs köpeği olarak beslenirler. Pomeranya, dik kulaklı ve sivri burunlu bir ırktır. Uzun tüylere sahiptirler. Burun rengi siyah ya..