Köpekler

Dünyanın En Küçük Köpek Cinsleri
Rus Finosu Cinsi Köpeğin Özellikleri
Pitbullar Neden Saldırır?
Airedale Teriyeri Cinsi Köpeğin Özellikleri
“Teriyer Kralı” olarak bilinen Airedale, gerçekten de tüm cinslerinin en büyüğüdür. Köpek ırkı, Yorkshire Aire Vadisi’nde doğdu ve Aire ve Wharfe Nehirleri arasındaki bölgede su samuru ve sıçanları yakalamak için..
Afgan Tazısı Köpeğinin Özellikleri
Zarafeti çok yüksek bir köpek cinsidir. Bu eşsiz, eski köpek ırkı, diğerlerinden çok farklı bir görünüme sahiptir: dramatik ipeksi palto, egzotik yüz ve ince, moda-model yapıya sahiptir. Afgan meraklıları bu..
Affenpinscher Cinsi Köpeğin Özellikleri   
Affenpinscher köpek ırkındaki köpekler başlangıçta evlerde, ahırlarda ve dükkânlarda beslenmişlerdir. Boyutu zamanla küçültülerek ilk hallerinden oldukça küçülmüştür. Hayati istatistikler: Köpek Irk Grubu: Refakatçi Köpekler Yükseklik: omuzda 9 inç ila 11..
Minyatür Poodle – Kaniş (Toy Poodle) Cinsi Köpekler ve Özellikleri
Kaniş olarak da bilinen bu ırk, süs köpeği kategorisinde yer almaktadır. Ortalama 25 cm yüksekliğinde ve 3 kg ile 4 kg arasında ağırlığa sahiptirler. Diğer ev hayvanları ve çocuklarla arası..
Minyatür Schnauzer Cinsi Köpekler ve Özellikleri
Ortalama 30 cm – 36 cm arasında yüksekliğe, 5 kg ile 7 kg arasında ağırlığa sahiptirler. Enerjileri oldukça fazla olan Minyatür Schnauzer cinsi köpekler, apartman daireleri için oldukça uygun bir..
Pekinez (Pekingese) Cinsi Köpekler ve Özellikleri
Ortalama 12 cm ile 23 cm arasında yüksekliğe ve 3 kg ile 6 kg arasında ağırlığa sahip olan Pekinez cinsi köpekler süs köpeği kategorisinde yer almakta olup, özellikle bayanların bakmayı..
Cavalier King Charles Spaniel Cinsi Köpekler ve Özellikleri
Cavalier King Charles Spaniel cinsi köpekler ortalama 30 cm ile – 33 cm arasında yükseklikte olup, 5 kg ile 8 kg arasında ağırlığa sahiptirler. Bu ırk İngiltere Kralı II. Charles’in..
Bichon Havanese Cinsi Köpekler ve Özellikleri
18. ve 19. yüzyıllarda Küba aristokratlarının vazgeçemediği Bichon Havanese ırkı köpeklerin tüyleri doğal olarak bırakılırsa küçük ama kaba bir görüntü ortaya çıkabilir. İnsanlarla arası oldukça iyi olan bu ırk, sevecen..
Shih Tzu (Şitsu) Cinsi Köpekler ve Özellikleri
Ortalama 23 cm ile 26 cm yüksekliğinde ve 4 kg ile 7 kg ağırlığa sahiptirler. Küçük ama dayanıklı bir köpek cinsidir. Çift katmanlı tüyleri olan Shih Tzu köpekleri zeki oldukları..
Chihuahua Cinsi Köpekler ve Özellikleri
Dünya’nın en küçük köpek cinslerinden bir tanesi de Chihuahua ya da Şivava cinsi köpeklerdir. 15 ile 23 cm arasında yükseliğine sahiptirler ve ortalama 2 – 3 kg arasında ağırlıkları vardır...