Köpek Türleri

İngiliz Setter Cinsi Köpekler ve Özellikleri
İngiliz Setter, “Laverack Setter” olarak da bilinir. Bu ırkın kökeni 1300’lü yıllara kadar uzanmaktadır. Setter ırkının en eski türü İngiliz Setter’dir. Bu ırk 1860’lı yıllarda İngiltere’de popüler olmuştur. O zamandan..
Amerikan Cocker Spaniel Irkı Köpekler ve Özellikleri
Amerikan Cocker Spaniel ırkı köpekler iyi birer av arkadaşı oldukları gibi evinizin de vazgeçilmez hayat arkadaşlarıdır.  Amerikan Cocker Spaniel ırkı köpekler fazlasıyla dost canlısıdır. İnsanlarla kurdukları iyi iletişim ve görüntülerinin..
Av Köpekleri Türleri ve Özellikleri
Avcılık, Dünya’da tedavisi olmayan bir hastalık. Avcı, vurduğu av sayısı ile değil sahip olduğu av köpeği ile değer kazanır. Durum bu olunca, köpekler avcılar için vazgeçilemez oluyor. Avcılar, köpeklerini sadece..
Alman Kalın Tüylü Puanter Özellikleri
Alman Kalın Tüylü Puanter cinsi köpeklerin koku alma duyuları oldukça gelişmiş olup, av sırasında görevlerini en iyi şekilde yaparlar ve sahiplerine iyi birer av arkadaşıdırlar. Bu ırk, 1900’lü yılların başlarında..
Alman Kısa Tüylü Puanter Özellikleri (Kurzhaar)
Alman kısa tüylü puanter cinsi köpeklerin kökenleri İspanyol puanterlerinden gelmektedir. 1600’lü yıllarda Flaman avcılar tarafından Almanya’ya getirilen köpekler, İngiliz ve İtalyan Puanter cinsi köpekler ile birleştirilerek bu ırk oluşturulmuştur. Flaman..
İngiliz Pointer (İngiliz Puanter)
Avcılık konusunda oldukça uzman bir köpek ırkıdır. Koku alma duyuları oldukça gelişmiş olan Pointerler, her türlü arazide rahatlıkla av izi sürebilirler. Bu ırk özellikle koku alma duyularının güçlülüğü, hızı ve..
Brüksel Griffonu Cinsi Köpekler ve Özellikleri
Ortalama 18 cm ile 20 cm arasında yüksekliğe sahip olan Brüksel Griffonu cinsi köpeklerin ağırlıkları ise 2,5 kg ile 5,5 kg arasında değişmektedir. Bu ırk ortalama 12 ile 15 yıl..
Papillon Cinsi Köpekler ve Özellikleri
Ortalama 20 cm ile 29 cm arasında yüksekliğe sahip olan Papillon cinsi köpeklerin ağırlıkları ise 3 kg ile 6 kg arasında değişmektedir. Bu ırk ortalama 13 ile 17 yıl arasında..
Yorkshire Terrier Özellikleri
Yorkshire Terrier cinsi köpekler, boyutlarının çok da farkında olmayan cesur, macerayı seven ve enerjik bir köpek ırkıdır. Süs köpeği denilince akla ilk gelen köpek türlerinden bir tanesidir. Sahibine son derece..
Airedale Teriyeri Cinsi Köpeğin Özellikleri
“Teriyer Kralı” olarak bilinen Airedale, gerçekten de tüm cinslerinin en büyüğüdür. Köpek ırkı, Yorkshire Aire Vadisi’nde doğdu ve Aire ve Wharfe Nehirleri arasındaki bölgede su samuru ve sıçanları yakalamak için..