KIMDIR

Burak Güngör Kimdir?
Heijan Kimdir?
Emre Durmuş Kimdir?
Başak Karahan Kimdir?
Sabina Toziya Kimdir?
Oynadığı karakterler ve oyunculuğu ile sergilediği üstün performans ile seyirciler Sabina Toziya’yı severek izlemektedirler. Aslen Makedonyalı olan sanatçı 1946 yılında Üsküp’te dünyaya gelmiş. Koç burcu olan Sabina Toziya, kahverengi gözlüdür...
Ertuğrul Gazi Kimdir? (1198-1281)
Türk Tarihi Bölüm 1 Ertuğrul Gazi Dönemi Bazı kaynaklara göre 1188 gösterilse de, 1198 yılında Süleyman Şah’ın oğlu olarak doğan Ertuğrul Gazi Osmanlı Devleti’nin kurucusu olan Osman Gâzi’nin babası, ikinci..
Ebu’l Hasan Harakânî Kimdir?
Hayatı Ebu’l Hasan Harakânî yaşadığı devrin gavs ı âzamı olarak bilinir. Ebû’l Hasan-ı Harakâni Horasan’ın batısında Harakan yerleşim merkezinde dünyaya gelmiştir. Selçukluların Anadolu’ya girişini kolaylaştırmak için çalışmış ve 1033 ‘de..
Andy Weir Kimdir?
1972 Kaliforniya / Davis doğumlu olan Andy Weir, Livermore’de büyümüştür. Babası parçacık fizikçisidir. Çocukluğu Arthur C. Clarke ve Isaac Asimov gibi yazarların bilim kurgu klasiklerini okuyarak geçmiştir. 15 yaşında bilgisayar programcısı olarak çalışmaya..
Stephen Hawking Kimdir?
8 Ocak 1942 senesinde Oxford, İngiltere, Birleşik Krallık doğumlu olan Stephen Hawking, 14 Mart 2018 senesinde ( 76 ) yaşında ölmüştür. Hawking 8 Ocak 1942 yılında hayata gözlerini açmıştır. 8 yaşındayken Londra’dan 20 mil uzaktaki St Albans’a..
Damla Can Kimdir ?
1990 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Damla Can özel bir spor salonunda eğitici olarak çalışıyor. Jimnastik, step, aerobik ve fitness dersleri veriyor. Spor yaptığı esnada çektiği fotoğraflarla dikkatleri çeken Damla Can..
Nihat Doğan Kimdir ?
13 Şubat 1976 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Nihat Doğan, henüz 11 yaşındayken babasını kaybetti. Ailesi onu Muş’a götürmek istese de o İstanbul’da kalmak istedi. Avcılar’daki bir çay bahçesinde bir şarkı..
Ümit Karan Kimdir ?
Ümit Karan 1 Ekim 1976 yılında Almanya’nın Berlin şehrinde dünyaya gelen eski Türk milli futbolcudur. Ümit Karan kariyerine Berlin takımı olan Hertha Zehlendorf’da başladı. Daha sonra Gençlerbirliği’ne transfer oldu. 2001..
Mert Türkoğlu Kimdir?
1 Mart 1981 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelen Mert Türkoğlu aslen Ordu’ludur. Yakışıklı oyuncu Haliç Üniversitesi Konservatuvarında oyunculuk eğitimi almıştır. Yetenekli oyuncu tiyatro gösterilerinde ve reklam filmlerinde rol almıştır. Profesyonel anlamda ilk oyunculuk..
Emre Durmuş Kimdir?
1992 doğumlu olan Emre Durmuş, 2015 yılının şubat ayında Dünya turuna çıkmış ve görüntülerini youtube üzerinden yayınlamaya başlamıştır. Ortalama 500 den fazla şehir gezmiş durumdadır ve gün geçtikçe bu sayı artmaya..