Karadut ve Faydaları

/ 9 Haziran 2017 / 431 Görüntüleme / yorumsuz /
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (oy yok)
Loading...

Yaz aylarına girdiğimiz şu günlerde karadutu sebze-meyve tezgahlarında oldukça fazla görmekteyiz. Karadut, çok hassas bir meyve olduğundan tüketimi sırasında özen gösterilmeli.  Karadutun, sağlık açısından çok faydalı olduğu bilinmekte. Peki hangi yönlerden faydalı diye bir araştırma yaptım ve işte karadutun faydaları.

İçeriğinde C, K ve E vitamini bulunmakta ve C vitamini sayesinde antioksidan görevi görmekte. Bu vitaminlerin dışında değeri yüksek pek çok minareli de içeriğinde barındırmaktadır.

Bayanlar için kaçırılmayacak bir fırsat. Yaşlanmayı geciktirici özelliği mevcut.  Güzelliği ve güzel olmayı seven bayanların bunu duyduktan sonra tezgahlarda karadut bırakacağını sanmıyorum. Cilt kırışıklarını giderici özelliği ile kozmetik dünyasının favori bitkilerinden olsa gerek.

Taze sıkılmış karadut suyunun tüketimi yorgunluğunuzu azaltır ve aynı zamanda yaşlanmanızında önüne geçer.

Sabahları aç karnına karadutun tüketimi ise bağırsak kurdu olanlar için ilaç niteliğinde. Aç karnına karadutun tüketimi, bağırsak kurtlarının dökülmesinde etkili bir faktör.

Kabızlık sorunu yaşıyorsanız yine karadut bu sorunu çözmede etkili. Bağırsaklarınızın düzenli çalışmasında etkili bir meyve.

Bu kadar faydadan sonra zamanı geçmeden karadutu afiyetle tüketebilirsiniz.