Kalp Atışı dizisindeki Eylül kimdir?

/ 17 Haziran 2017 / 178 Görüntüleme / yorumsuz

ÖYKÜ KARAYEL, Kalp Atışı adlı dizide Eylül karakterini canlandırmaktadır. Eylül henüz on sekiz yaşında bir lise öğrencisidir ve hayata bir sıfır yenik başlamıştır. Eylül’ün kaderini değiştirecek olan ise Ali Asaf Denizoğlu’dur. Eylül ve Ali Asaf’ın yolları ayrılır,  ancak yıllar sonra tekrar İstanbul’un en iyi hastanelerinin birinde yolları kesişir. Bu hikaye öfkesinden başka bir şeyi olmayan, cerrrah olarak hayata meydan okumasının hikayesidir. Ona bu cesareti verecek olan ise Ali Asaf’tır.

Öykü Karayel Kimdir

20 Ağustos 1990 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelen Öykü Karayel, tek yumurta ikizi olarak hayata gözlerini açmıştır Karayel, liseyi Çemberlitaş Kız Lisesinde bitirmiş, daha sonra ise Kenter Tiyatrosunda oyunculuk eğitimi almıştır.

Öykü Karayel, 2007 yılında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarına girmiştir. Bir süreliğine İngiltere’ye giderek tiyatro eğitimine burada devam etmiştir.

20 yaşındayken Berkun Oya’nın yazdığı bir tiyatro oyununda Ayşe karakterini canlandırmıştır.

Öykü Karayel, Kanal D ekranlarında yayınlanan Kuzey- Güney adlı dizide Cemre karakterine hayat vermiş ve bu filmle büyük ivme yakalamıştır.

2015 yılında vizyona giren Bulantı adlı filmle ilk kez sinema oyunculuğu yapmıştır.

Öykü Karayel daha sonra Muhteşem Yüzyıl Kösem adlı dizide Dilruba Sultan karakteriyle sevenlerinin karşısına çıkmıştır.

 

Benzer Konular
Damla Can Kimdir ?
Nihat Doğan Kimdir ?
Ümit Karan Kimdir ?
Emre Durmuş Kimdir?

Tavsiye

Şevkat Yerimdardaki Niko kimdir?