İzlenmesi gereken kore dizileri

/ 8 Haziran 2017 / 1.264 Görüntüleme / 1 Yorum /
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (oy yok)
Loading...

Kore dizileri biz Türklere yakın gelmiştir genelde, yazımızda İzleyici tarafından beğenilen G.kore dizilerini inceleyelim.

Boys Over Flowers: Yaban Çiçeği 2009 yılında KBS2 kanalında yayınlanan Güney Kore’nin televizyon dizisidir. Konusu: Fakir kızın yaptığı bir iyilik neticesinde sadece zenginlerin gittiği okula girmesi ve F4 adı grupla birlikte yaşama hikayesini anlatıyor.
Tür: Drama/Komedi/Romantik
IMDB: 8.4 Puan

Personal Taste: Yaşadığı tecrübelerin ardından 28 yaşına girmekte olan Kae-in (Ye-jin Son) artık en iyi kararın eşcinsel erkekle beraberlik olduğunu düşünmeye başlamışken Jin-ho (Min-ho Lee) ile tanışır. Bazı tuhaf rastlantılar ve yanlış anlamalar sonucu (ki bunların çoğu Jin-ho’nun hatasıdır) Kae-in onun bir eşcinsel olduğunu düşünür.  Mutlu bir tesadüf olduğuna inanan Kae-in onu oda arkadaşı olarak evine davet edince Jin-ho kendi yarattığı bu yanlış anlama durumunu fark eder.
Tür:Dram/Komedi
İMDB:7.9

Beautiful Spy / Myung Wol the Spy: Konusu Seçkin bir Kuzey Kore ajanı Myung-wol (Han Ye-seul) popüler bir Hallyu starı Kang Woo’yu (Eric Moon) kaçırmak için Güney Kore’ye sızmaktadır ancak stara hiç beklenmeyen bir şekilde aşık olur. Myung-wol’a Güney Kore görevinde yardımcı Choi Ryu (Lee Jin-wook) Kuzey Kore ordusunun en iyilerinden biridir. Paris Hilton’un Kore versiyonu Joo Ah In (Jang Hee Jin) Myung Wol – Kang Woo aşkını biraz daha karmaşık hale getirecektir.
Tür:Dram/Romantik
İMDB:7.2

I’m Sorry I Love You: Konusu dizide Cha Moo Hyuk Avustralya sokaklarını gözetleyen önemsiz bir çetecidir. Çocukken anne-babası tarafından terk edilmiştir ve üvey ailesi onu Avustralya’ya götürür. Fakat Kore’ye dönünce hayatı değişecektir.
Tür:Drama/Romantik
İMDB: 8.6

Playfull kiss: Moon Ha Ni, lisenin ilk gününde zeki ve yakışıklı Baek Seung Jo’yu görür görmez aşık olur. Baek Seung Jo’ya açılmak için cesaretini toplayıp mektup yazan Ha Ni, reddedilir. Ancak Ha Ni’nin evi depremde çökünce, babasıyla birlikte babasının bir arkadaşının evine yerleşir. Fakat babasının bu arkadaşı Baek Seung Jo’nun babasından başkası değildir… Bu yüzden Baek Seung Jo’yla aynı evde kalmaya başlarlar. Baek Seung Jo’yu unutmak isteyen Ha Ni için durum oldukça zordur.
Tür:Drama/Komedi
İMDB: 7.7

My Girlfriend is a Gumiho (Kız Arkadaşım Dokuz Kuyruklu Bir Tilki): Konusu Dae Woong 500 yıl boyunca hapsedilmiş bir dokuz kuyruklu tilkiyi serbest bırakır. Tilki bir anda güzel bir kadına dönüşür ve herkes onu Dae Woong’un kız arkadaşı sanıyordur. Fakat tilkinin insan olabilmek için birinin ciğerini yemesi gerekiyordur. Ya Dae Woong’un ciğerini yemek isterse?
Tür:Fantastik/Dram/Romantik

The SLave Hunters: Joseon Hanedanlığı zamanında geçmektedir. Lee Dae Gil, Song Tae Ha ve Kim Hye Won’un hikayesini anlatır. Lee Dae Gil, soylu bir ailedendir ve evlerindeki kölelerinden Un Nyun’a aşıktır. Un Nyun’un ağabeyi olan Won Ki Yoon bir gün efendilerinin evini yakıp kül eder ve kız kardeşini de alarak kaçar. Bu olaydan sonra Dae Gil’in hayatı tamamen değişir. İntikam ateşi ve ilk aşkı olan Un Nyun’un bulma arzusu ile geçen zorlu on yıl içinde adını “Köle Avcısı” olarak duyurur. Bu geçen on yıl içinde Won Ki Yoon ile kız kardeşi kölelikten kurtulmuşlar  ve adlarını Kim Seong Hwan ve Kim Hye Won olarak değiştirmişlerdir. Öte yanda yıllarca hanedanlığa hizmet etmiş fakat işlemediği bir suçtan ötürü köle yapılmış eski bir general olan Song Tae Ha vardır. Köle olarak tutulduğu yerden kaçmasının ardından yolu istemediği bir evlilikten kaçan Kim Hye Won ile kesişir. Meşhur köle avcısı Dae Gil ise Song Tae Ha’yı yakalamak için görevlendirilmiştir. Dae Gil’in on yıldır saplantılı bir biçimde aradığı kadınla Tae Ha artık beraber seyahat etmektedir ve aralarında romantik bir yakınlaşma olacaktır.
Tür: Aksiyon/Drama/Tarih
İMDB: 9.0

Shut up Flower Boy Band: 2012 Güneykore yapımlı bir gençlik ve müzikle ilgili dizidir. Dizide yakışıklı bir genç müzik grubunun müzik yapmaya olan tutkuları ,aşkları ve hayatlarındaki olaylar anlatılmaktadır.
Tür: Dram/Komedi/Müzikal/Romantik/Gençlik/

Flower Boy Ramyun shop: Yakışıklı ve özgün “güzel erkekler” ile, bir ramen mağazası işleten hayat dolu üniversiteli bir kız ve günlük yaşam olayların deneyimiyle ilgilidir.
Tür:Dram/Romantik/Komedi
İMDB:7.7

Road Number One: Memur Lee Jang Woo, gençliğinden beri sevdiği kadını, Soo Yeon, koruyabilmek için hiç de hazır olmadığı bir savaşta bulur kendini. Bununla birlikte onu geride bırakır ve hayatta kalmak için sıra dışı becerilerde bulunur, sert savaş koşulları altında dostluk, takım çalışması, kararlılık sergiler. Soo Yeon, Jang Wooun dönüşünü bekler ama sonunda Tae Ho ile nişanlanır. Jang Woo sağ sağlim döner; ancak Tae Go, Jang Woo ile Soo Yeon arasındaki koparılamaz bağı fark eder ve ihanete uğradığını düşünür.

Bunların dışında İzlenebilecek seyirciyi etkileyen diziler şunlar olmuştur:

Ghost / Phantom
Rooftop Prince
Haven’s Order
City Hunter
Gentleman Dignity
Love Rain
Faith
Nice Guy
49 Days,

Yorum yaz

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.

İzlenmesi gereken kore dizileri (1 Yorum)

  1. Güney kore dizilerinin yeri benim için çok başkadır..kill me heal me ,its okay thats love, musters sun,oh my ghost,protect the boss,greatest love, aklıma gelen ilk diziler .dizilerde oyunculuk süper ve kısa bölümlerden oluşuyor. Kesinlikle izlenmeli. ..