İzlenmesi Gereken Bilim-Kurgu Filmleri

/ 17 Aralık 2017 / 709 Görüntüleme / yorumsuz /
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (oy yok)
Loading...

Ölmeden önce izlenmesi gereken, beyninizi dipsiz uçurumlara götürecek Bilim-Kurgu Filmlerini sizler için derledik…

1- Inception / Başlangıç (2010)

Bilim – Kurgu dediysek başlangıcı kesinlikle ‘’Başlangıç’’ ile yapmalıyız. ‘’Dom’’ becerikli bir hırsız. Rüya gördüğü sırada insanların bilinçaltına sızarak önemli sırlarını çalmaktadır. Son kurbanı Japon işadamı Saito işlere başka bir boyut kazandıracaktır.

2- The Matrix / Matrix (Seri, 1999-2003)

Yazılım şirketinde çalışan Thomas Anderson, gecelerini ‘’Neo’’ adını kullanarak program kırmak ve Matrix’i araştırarak geçirmektedir. Neo bir simülasyon içinde olduğunu fark edince kurtarılır. Sonra gerçekliğin peşine düşer.

3- Star Wars / Yıldız Savaşları (Seri, 1977-2005)

Amcası ve teyzesiyle birlikte tarım işleriyle uğraşan Luke Skywalker, ‘’jedi’’ olmak istese de amcası buna izin vermez. Şeytani bir imparatorun galaksiyi ele geçirmesiyle olaylar başlar.

4- Back to the Future / Geleceğe Dönüş (Seri, 1985-1990)

Çılgın Profesör Christopher Lloyd tarafından icat edilen zaman makinasıyla 1955’li yıllara giden Marty Mcfly, sıradan bir Amerikan gencidir. Marty geleceğe dönebilmek için tek çaresi olan annesi ile babasını tanıştırmayı başarmak zorundadır.

5- Avatar (2009)

Yakın gelecekte keşfedilmiş ‘’Pandora’’ adında bir gezegen var. Bu gezende değerli bir elementten bol miktarda mevcut. Gezegenin sahiplerinin madenciliğe izin vermemesi ise olayların başlamasına sebep olacaktır.

6- The Butterfly Effect / Kelebek Etkisi (2004)

Evan, çocukluğundan kalan kötü hatıralarıyla mücadele etmek zorunda olan ve zaman içinde geçmişe yolculuk yapabildiğini, hatta olayları değiştirebileceğini fark eder. Bu değişiklikler herkesin hayatını değiştirecektir.

Yorum yaz

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.