İyi Erkek Kimdir?

/ 5 Haziran 2017 / 325 Görüntüleme / yorumsuz /
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (oy yok)
Loading...

Pek çok kadın ‘iyi’ sözcüğüne tepki gösterir, onlara göre bu sözcük kadına sürekli ne kadar güzel olduğunu tekrarlayan ve günün yirmi dört saatini onunla birlikte geçirmek isteyen saf erkek tipini anlatıyor.

Bazıları için de “iyilik” güvenilmeyecek bir özelliktir. Bir kadın bunu şöyle anlatıyor : “0,oldukça nazik, saygılı, dürüst ve onurlu görünüyordu, öyle olduğu için ben de tüm tedbirliliğimi bir yana attım. Uzun zamandır böyle sıcak, sevecen ve acık davranmıyordum. Ona, kendisinden hoşlandığımı belli etmekte bir sakınca görmüyordum ve bir gece bunu ona açıkça söyledim. Ertesi gün ayrılırken akşama beni arayacağını söyledi ama aramadı. Bu ilk kez başıma geliyordu. Birkaç gün sonra ben onu aradım. Ancak erkeklerin yalan söylediklerinde yaptıkları gibi, yüksek sesle bana düzmece birtakım masallar anlattı. Sanırım onun iyiliği ve kibarlığı, beni elde edene kadardı.”

“İyi” kavramına, kadınların tepkisinin birbirinden çok farklı olduğu acıktır. Bizim belirlediğimiz ‘iyi’ şunları içerir: Dürüstlük, duyarlılık, güvenilirlik, güç ve sevme yeteneği. Kulağa ne de hoş geliyor değil mi? Öyleyse neden kadınlar doğal olarak bu tür erkeklere kapılıp, bu özellikleri değerlendirmiyorlar?

Şimdi bu erkeklerin nasıl olduğuna bir bakalım. Gerçekte iki tip iyi erkek vardır; gerçekten iyi olanlar ve iyi gibi görünenler. Gerçekten iyi olanların doğal vericilik yetenekleri vardır, oysa iyi gibi görünenler korkaktırlar ve kendilerini korumak için iyilik maskesinin ardına gizlenirler. İşte pek çok kadın bu iki türü birbirine karıştırır.

Beğendiğiniz erkeğin size olan ilgisi, bakışları ve davranışları sizden hoşlandığını gösterebilir. Ancak bazen yanılırız. Bizden hoşlanıyor zannederiz. Oysa karşımızda tam bir kadın avcısı vardır ve bu erkek her kadına aynı şekilde davranmaktadır. Bu yüzden sapla samanı iyi ayıt etmeliyiz.