Yılan Türleri

Yılan Türleri ve Özellikleri
Kobra Yılanı Nasıl Bir Yılan Irkıdır?
Belcher Deniz Yılanı Özellikleri
Dünya’nın En Zehirli Yılan Türleri
Russell Engereği Nasıl Bir Yılan Irkıdır?
Russell engereğinin bilinen diğer isimleri daboia, zincir engereği, Hindistan russell engereğidir. Asya’daki en zehirli yılanlardan biriside Russell Engereğidir. Bu ırk her yıl binlerce kişinin ölüme neden olmaktadır. Bu yılan saldırısına..
Mavi Krait Yılanı Nasıl Bir Yılan Irkıdır?
Bilimsel adı Bungarus Candidus olan mavi krait yılanı, ayrıca malaya krait olarak da bilinmektedir. Bu tür, elapid ailesinin bir üyesidir ve oldukça zehirli bir yılan türüdür. Mavi krait yılanının boyu..
Belcher Deniz Yılanı Özellikleri
Belcher deniz yılanı, Elapidae ailesine ait olan bir tür olup, bilimsel adı Hydrophis Belcheri’dir. Belcher deniz yılanının zehri en zehirli kara yılanlarından bile daha zehirli olup, 100 kat daha etkilidir. Biraz..
Çengel Burunlu Deniz Yılanı Özellikleri
Çengel burunlu deniz yılanı, Hint Okyanusu’ndan Avustralya kıyılarına kadar olan kısımlarda görülür. Oldukça zehirli bir türdür.  Bilimsel adı Enhydrina schistosa’dır. Bu tür, panzehir tedavisinde kullanılmak üzere toplanmaktadır. Bu türün zehri oldukça..
Ölüm Adderi Yılanı ve Özellikleri
Hepimiz Avustralya’nın en ölümcül yılanlara ev sahipliği yaptığını biliyoruz. Ölüm adderi yılanı ortalama 50 santimetre boyutlarında olsa da Dünya’nın en zehirli ve en sıra dışı yılanlarından bir tanesi. Ölüm Engereği..
Filipin Kobrası ve Özellikleri
Bilimsel adı Naja philippinensis olan Filipin kobrası, isminden de anlaşılacağı gibi çoğunlukla Filipinler’de görülmektedir. Bu türün ortalama uzunluğu 1 metre olsa da bazı Filipin kobralarının boyu 2 metreye kadar uzayabilmektedir. Filipin..
Kaplan Yılanı Nasıl Bir Yılan Irkıdır?
Latince adı Notechis scutatus olan kaplan yılanı, Tazmanya gibi kıyı adaları dahil olmak üzere Avustralya’nın güney bölgelerinde bulunan zehirli bir yılan türüdür. Kaplan yılanı değişken renklere sahip olsa da, çoğunlukla kaplan..
Mavi Bongar Yılanı Nasıl Bir Yılan Irkıdır?
Latince adı Bungarus Caeruleus olan Mavi Bongar Yılanı, Güney Asya’da yaygın olarak görülen 4 büyük zehirli yılandan birisidir. Mavi Bongar Yılanın yaygın olarak görüldüğü ülkeler Bangladeş, Hindistan, Nepal, Pakistan ve Sri..
Dünya’nın En Zehirli Yılan Türleri
İsmi söylendiğinde bile insanlar arasında korku ve tiksintiye neden olan yılanlar Dünya’nın en tehlikeli canlıları arasında yer almaktadır. Bazı yılanlar zehirsiz oldukları gibi bazı yılanların salgıladıkları zehir onlarca insanı öldürebilecek..
Mahmuzlu Yılan Nasıl Bir Yılan Irkıdır?
Bu yılan türleri yani Mahmuzlu yılanlar Boa ve Piton yılanları familyası mensubudur. Mahmuzlu yılanların baş ve kuyruk kısmı aynı kalınlıkta olduğu için iki başlı olarak yanılgıya düşülmesine neden olurlar. Bu..