Gösterişli ve hacimli saçlara sahip olmanın sırrı?

/ 7 Haziran 2017 / 363 Görüntüleme / yorumsuz /
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (oy yok)
Loading...

Güzel saçlar kadının en önemli vitrinidir. Bu vitrini her zaman gösterişli ve dikkat çekici kılan ise saçlarımıza olan en uygun bakımdır. Vereceğimiz tekniklerle siz de havalı ve çekici saçlara sahip olabilirsiniz.

Kullandığınız saç bakım ürünleri saç tipinize uygun olmalıdır. Şampuan, saç kremi, spreyler saç yapınıza uygun değilse çekiciliğini kaybeder. Belli aralıklarla bakım maskesi yaparak canlılığını koruyabilirsiniz.

Kullanılan fön makineleri, düzleştirici ve maşalar saçın doğal nem dengesini bozarak şekilsiz ve hacimsiz bir görünüm kazanmasına sebep olurlar. Bunun için mümkün mertebe maşa ve düzleştirici kullanımından uzak durun.

Düzenli aralıklarla saçlarınızı kestirerek saçlarınızın kırılmasının önüne geçebilirsiniz.

Her şeyden de önemlisi yüzünü ve yüzünüze uygun saç modelini doğru tespit etmeniz gerekir. Saçlarınız ince telliyse katlı kesimlerle hareket katabilirsiniz. Saçlarınıza dolgunluk katmak için kısa ya da orta uzunluktaki bir kesim idealdir.

Hatta bırakın saçlarınız yüzünüze düşsün kulak arkası yapmayın. Bu pek kimseye yakışmayan bir biçimdir zaten. Yüze düşen saç her zaman çok seksi görünür.

Ayrıca yüz şeklinizi ve saç tipinizi tanımanız size birçok fayda sağlayacaktır. İnce saçlarınız varsa hafif katlı kesimler ile hareket kazandırabilirsiniz. İnce saçların daha gür durması için kısa ya da orta boy kesimler ideal olacaktır. Eğer sert ve kalın telli saçlarınız varsa biraz inceltip kullanabilirsiniz. Katlı kesimlerde sizin için iyi bir alternatif olabilir.

Kıvırcık saçlar kuru oldukları için genellikle cansız ve sönük görünür. Bu nedenle sirkeli suyla durulama yaparak saça canlılığı yeniden kazandırılabilir. Kuru saça maske uygulamak ve bir saat maskeli durduktan sonra saçı iyice durulamak saçlarınızın sağlığını korumasına yardımcı olur.
Kıvırcıklarınız havalı değil mi?  Bir jel yardımıyla saçınızdaki kırıkları iyice düzeltin bigosu bulunmayan fönleri hiçbir zaman kullanmayın. Bu tip fönler kıvırcıkların tüm esnekliğini yok eder. Saçınızı duşta ıslatın, bir havluyla kurulayın, hafif bir masajla saç şekillendirme ürününü hemen uygulayın. Saçınız çok kıvırcıksa onları fırçalamayın ve sakın bigosuz bir fön kullanmayın. Saçınıza canlılık ve parlaklık kazandırmak için bir serum da kullanabilirsiniz.

Hangimiz saçımız kötüyken kendimizi iyi hissederiz ki? Hiçbirimiz!  Öyleyse hadi!