Geviş Getirenler

Türkiye’de koyunculuk ve Koyun ırkları
Simental sığır ırkının özellikleri
Merinos koyunu ve özellikleri
Tiftik keçisi ve özellikleri
Keçi Türleri ve Özellikleri
Boynuzgiller familyasına sahip bir hayvan türü olarak bilinen keçi, özellikle ülkemizde sıklıkla yetiştirilmektedir. Yerli ve yabancı ırklara sahip keçi türleri birçok farklı özelliklere sahiptir. Çoğunlukla süt ve et verimi gibi..
İnek Türleri ve Özellikleri
Dünya üzerinde en yaygın hayvan türleri arasında yer almakta olan İnek, birçok farklı ırka sahiptir. Bu ırkların her biri farklı bölgelerde yetiştirilmekte ve farklı özelliklerinden yararlanılmaktadır. İnek Türleri Dünyada bir..
Tiftik keçisi ve özellikleri
Esas yetiştirilme yeri Ankara ve çevresi olduğu için Tiftik keçisi tüm dünyada Angora (Ankara) keçisi olarak bilinir. Tekeler ve keçiler genellikle boynuzsuzdur. Bu keçi ırkında kulaklar uzun ve sarkıktır...
Merinos koyunu ve özellikleri
Merinos koyununun yapağısı ince, parlak, yumuşak ve hakiki yapağı liflerinden oluşur. Morfolojik görünüşü bakımından; sırtı düz, bedeni dolgun, göğsü geniş ve derindir. Et tipi merinoslarda görünüş bakımından alınları tüylü ve..
Türkiyede Keçicilik ve Keçi ırkları
Keçiciliğin Türkiye’deki Durumu Ovalık alanlardan dağlık yörelere gidildikçe işletmelerin ekonomik güçleri daha da azalmakta, hayvancılık bakımından doğaya bağımlılık artmaktadır. İşte özellikle bu bölgelerde keçi yetiştiriciliği önem kazanmaktadır. Her türlü elverişsiz..
Türkiye’de koyunculuk ve Koyun ırkları
Koyun yetiştiriciliği et üretimi, süt ve süt ürünleri üretimi, yapağı üretimi ve deri üretimi açısından ülkemiz ekonomisinde önemli yer tutmaktadır. İhtiyaç duyduğunda köylü için koyunculuk kasadır, en yakınındaki bankadır. Koyunculuğun..
Simental sığır ırkının özellikleri
SİMENTAL( SIMMENTAL) Simental hem süt ve hem de etçi olmalarından dolayı kombine bir sığır ırkıdır. Dünyada bir çok ülkede yetiştirilmektedir. Anavatanı İsviçre‘dir. Kombine bir sığır ırkı olması olduğundan bazı ülkelerde..
Saanen keçisinin özellikleri
Saanen keçisi ülkemiz ve dünyanın bir çok ülkesinde en çok merak edilen ve araştırıldıktan sonra en çok yetiştirilmek isteyen türlerdir… Uysallığı ve süt verimi açısından çok tercih edilen bu keçi..