En zeki köpek cinsleri derlemesi

/ 3 Haziran 2017 / 710 Görüntüleme / yorumsuz /
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1)
Loading...

Hayatımızda yer edinmeyi başaran bir çok köpek cinsi bulunmakta, bu türleri incelemeye başlayalım mı ne dersiniz?

1- Golden Retriever

Golden köpek türü çok oyuncu olmasının yanı sıra çok iyi bir yüzücüdür. Bu ırkın zeki olduğunu kesinlikle söyleyebilirim. Narkotik köpekleri olarakta kullanılırlar.

2- Labrador Retriever

Labrodor ırkı tam bir aile köpeğidir zeki ve koruyucu yönleri ön plana çıkmaktadır. Narkotik köpekleri olarakta kullanılırlar.

3- Doberman Pinscher

Bir kaç türün karışması ile ortaya çıkmıştır. Çok sadıktır. Genellikle koruma, polis köpeği ve iz sürücü olarak kullanılırlar. Zekaları bir çok köpeğe göre çok daha iyidir, bu köpek ile tam bir dost olmalısınız.

4- Alman çoban köpeği

Çok zeki ve eğitimleri kolaydır. Bu ırk genellikle polis yada adında da geçtiği üzere çoban köpeği olarak kullanılır. Sahibine oldukça bağlı oldukları dünyaca bilinir.

5- Rotvaydır

Ürkütücü görünmeleri sizi korkutmasın, Tam bir aile köpeği olduğunu söyleyebilirim. Onu yavruyken alıp büyütürseniz aslında ne kadar samimi ve komik bir köpek olduğunu anlayabilirsiniz. Koruma iç güdüleri çok yüksektir bu sebep ile koruma köpekleri olarak kullanılırlar.

6- Beagle

Dog on green meadow. Beagle puppy walking

Çok oyuncu ve zekidir, oyun oynamaya bayılır meraklıdır. Ülkemizde tercih edilen köpek cinsleri arasında yerini almıştır

7- Amerikan Tilki Tazısı

Sosyal bir ırktır, sürüler halinde gezmeyi sever ve tüm hayvanlar ile iyi anlaşmayı seçmiştir. Aile köpeği olmak için oldukça uygunlardır.

8- Border Collie

Çok hiperaktif bir türdür, günde en az 6 8 saat koşması ve oynaması gerekir. Verdiğiniz komutları çok iyi algılayabilirler.

9- Poodle (Kaniş)

Kaniş köpek cinsi iyi bir yüzücüdür, pratiktir ve söz dinlerler onları tanımlamak için bunlar yeterli olacaktır.

10- Shetland Çoban Köpeği

Evde bakımı oldukça zor olabilir ama bahçeli bir eviniz var ise bu cinsi tercih etmelisiniz. Oldukça pratik bir zekaya sahiptirler ve eğitimleri kolaydır.