En Sadık 5 Köpek Cinsleri Derlemesi

/ 7 Aralık 2017 / 1.088 Görüntüleme / yorumsuz /
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1)
Loading...

Merhaba sevgili okurlarımız, Dünyaca bilinen bir çok köpek cinsi mevcut. Peki bu cinsler içinden hangi köpek cinsi insan ile daha yakın ve sadıktır? işte sizlere en sadık 5 köpek cinsi…

5) Beagle

Bu cinsler isimlerini Keltce bir sözcük olan ve “küçük” anlamına gelen “beag”‘den türetilmiştir. Beagle iyi bir ev arkadaşı olmanın yanı sıra çocuklar ile de çok iyi anlaşmaktadır. Saldırgan değildir ama kedi ve diğer ev hayvanı cinsleri ile iyi anlaşamaz. Çok meraklı ve oyuncudur. Soğuktan hoşlanmaz. Yaban tavşanı, sülün ve bıldırcın avında uzmanlaşmıştır. Ancak balık avında da kullanılır. İnsana eşlik eden köpek olarak da olumlu bir şöhrete sahiptir.

4) Labrador Retviever

Labrador retriever, retriever öbeğinden köpek ırkı. Çok sabırlı ve zeki bir köpek olan Labradorlar söz dinlemeleri ile de bilinirler. Çocuklar ve insanlara çok dost canlısı yaklaşmaktadır. Suda oynamaktan çok hoşlanır.

3) American Cocker Spaniel 

Amerikan Cocker Spaniel, İngiltere kökenli Amerika’lı köpek ırkıdır. 1800’lü yıllarda İngiliz Cocker Spaniel Amerika’ya getirildi. İngiliz Cocker’ları Amerika’da av ve iklim şartlarından dolayı tüylerinde kısalma olmuştur. Büyük bir fark ortaya çıkınca Amerikan ve İngiliz Cocker’lar iki ülkede de tescil edildi. Sakin yapılı, iyi huylu, vurdum-duymaz, oyunsever, sahibine düşkün, avcı yeteneği olan, gezmekten hoşlanan bir köpek ırkıdır.

2) Golden Retriever

Golden Retriever, En çok bilinen köpek ırklarından biridir. Aslında bu cins köpekler avda vurulan kuşları bulup getirmek için kullanılırlar. Bu cins köpek insan ile çok uyumludur ve oyunu çok severler. Sahiplerinden fazla bir beklentileri olmaz düzenli yemek ve içeceği verilsin yeter. Diğer hayvan ırkları ile de çok uyumludurlar. Sıklıkla rehber köpek, polis köpeği gibi görevlerde eğitilirler. En zeki köpek cinsleri arasında 4. seçilmişlerdir.

1) Alman Çoban Köpeği

Alman çoban köpeği veya Alman kurdu, Almanya kökenli bir köpek ırkıdır. Çok atletik, güçlü ve zekidir. Genellikle polis köpeği, iyi bir arkadaş, bekçilik ve buna benzer bir çok tarzda kullanılmaktadır. Doğru eğitim ve aile’nin elinde mükemmel olabilir. Alman çoban köpeği ırkı dünyada en çok tercih edilen ırklar arasında yer almaktadır.