En İyi Video Düzenleme Programları

/ 14 Aralık 2017 / 653 Görüntüleme / 1 Yorum /
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (oy yok)
Loading...

Günümüzde çeşitli platformlarda video yayınlayarak kazanç sağlanabilmektedir. Youtube vb. mecralarda video yayınlayan yayıncılar ise videoları düzenlemek için profesyonel programlar kullanıyor. Peki bu programlar nelerdir?

1- Adobe Premiere Pro


Adobe Premiere Pro listemizin başında. Bu programı videonuza kurgu ve montaj yapmak için kullanabilirsiniz. Çeşitli ses ve görüntü efektleri de ekleyebilirsiniz. Yalnız efektler ve renk düzenlemeleri daha profesyonel olsun diyorsanız After Effect programını önerebiliriz.

2- Sony Vegas Pro


Başlarda bir ses düzenleyici olarak tasarlanan Sony Vegas Pro, sonralarda bir video kurgu programı olmuştur. Adobe Premiere Pro’ya göre kullanımı daha basittir. Vegas Pro’da da ses ve görüntülerinizi düzenleyebilir. Birçok efekt kullanabilirsiniz.

3- Final Cut Pro


Final Cut Pro videoları kolaylıkla düzenleyebileceğiniz hızlı bir programdır. Mac kullanıcılarının vazgeçilmezi olan Final Cut Pro, Apple imzalıdır. Birçok dizi ve sinemanın montajında kullanılmıştır. Çok başarılı ve zengin özelliklere sahiptir.

4- Camtasia Studio


Camtasia Studio ekranda yapılan hareketleri video dosyasına çeviren bir programdır. Fakat sadece basit bir ekran kaydedici değildir. Aynı zamanda videolarınızı programın sunduğu birçok özellikle düzenleyebilirsiniz. Videolarınızı veya ekran kayıtlarınızı hazır temalar, hareketli arka plan görüntüleri, grafikler gibi görsellerle özelleştirebilirsiniz.

5- Windows Movie Maker


Kaliteli ve ücretsiz video düzenleme programıdır. Yukarıdaki programlar kadar ayrıntılı olmasa da birçok görüntü, ses ve geçiş efektleriyle sizin için yeterli olacaktır. Geçmişte ücretsiz olan program günümüzde ücretlidir. Video düzenlemenize izin veriyor fakat kaydetmenize izin vermiyor. Şimdi basit bir program açığı ile bu sorunu nasıl atlatacağınızı anlatacağım.

Programı açın ve videonuzu düzenleyin. Ardından video olarak kaydetmeye çalışın. Sizden lisans girmenizi isteyecektir. 2 Boşluğa da ‘’ ☹ ‘’ bu işareti koyarak later butonuna tıklayın. Sonra projenizi, dosya bölümünden proje olarak masaüstüne kaydedin. Programı kapatın ve proje olarak kaydettiğiniz dosyayı açın. Tekrar Windows Movie Maker açılacaktır. Video olarak kaydetme butonu da aktif olacak ve lisans istemeyecektir.

En İyi Video Düzenleme Programları (1 Yorum)