En İyi Çevrimdışı Oyunlar

/ 23 Mayıs 2017 / 621 Görüntüleme / yorumsuz /
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (oy yok)
Loading...

Teknolojinin de gelişmesi ile birlikte son yıllarda bilgisayar video oyunu sektöründe büyük gelişmeler yaşandı. Oyun dünyası, internete ihtiyaç duyan ve duymayan oyunlar olarak ikiye ayrılırken çevrimiçi oyunların boyutları, çevrimdışı oyunlara göre küçüldü. Çevrimdışı oyunlar ise grafik ihtiyaçları gereği boyutlarını büyüttü.

First Person Shooting ya da birinci şahıs nişancı olarak da geçen ismiyle genelde savaş oyunlarını içeren belli başlı oyunlar vardır. Bunlardan en çok oynanan oyunlardan olan Call of Duty: Advanced Warfare, serinin son çıkan oyunudur ve oyuncular tarafından beğeniyle karşılanmıştır. Buna karşılık Battlefield 1 piyasaya sürüldüğünde oyun, yüksek satış rakamlarına ulaşmıştır ve oyuncular tarafından çok beğenilmiştir. Ayrıca bunun yanında Metro 2033, Far Cry3 ve Türk yapımı olan Crysis 3 bu kategoride en iyileridir.

Araba ya da motor yarışları arasında da oyuncuların en sevdiği oyun serilerinden Need for Speed, 2012 yılında çıkardığı Most Wanted oyuncularına sevdirmeyi başarmıştır. Bunun yanında Dirt ve motor yarışı olarak Moto GP de en iyi yarış oyunlarındandır.

Spor oyunlarında ise iki büyük dev PES 2017 ve Fifa 2017, oyuncular tarafından en iyi oyun sıralamasında yer alır. Aksiyon ve macera kategorisinde Grand Theft Auto V tüm dünyayı kasıp kavururken bununla birlikte Assasin’s Creed III ve Watch Dogs da bu senenin en iyi aksiyon oyunları arasında yerlerini aldı.