En İyi Beş Korku Filmleri Derlemesi

/ 23 Mayıs 2017 / 824 Görüntüleme / yorumsuz /
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (oy yok)
Loading...

2000’lerden sonra sinema sektöründe yaşanan büyük patlamalar sonucu yapım şirketleri de senaristler de korku türünde çok iyi işler başardılar. Bu sayede de korku türündeki filmleri sevenler için ortaya güzel işler çıktı. Korku türü içinde kendi türlerine de ayrılan filmler, kimi zaman normal kamera ile kimi zaman da büyük bir hayran kitlesi oluşturan el kamerası ile çekildi. Bu listede de en iyi beş korku filmini inceleyeceğiz.

Testere (Saw) (2004)

İlk filmi 2004 yılında çıkan Testere serisini bilmeyen yoktur. Fakat ilk film olan Testere ya da diğer adıyla Testere 1, korku türündeki çıtayı yükseltti. İki yabancı, zincirlenmiş halde bir odada uyarırlar gelen talimatlar sonucu yaşamaya çalışırlar.

28 Gün Sonra (28 Days Later)  (2002)

Üçleme olarak çekilen film serisinde ölümcül bir virüs dünyaya yayılır. Dört hafta sonra da Birleşik Krallık’ta kurtulmaya çalışan bir grubun hikayesi anlatılır.

Diğerleri (The Others) (2001)

Gerilim ağırlık yapısıyla tanınan korku filminde bir kadın, iki çocuğuyla karanlık ve ürkütücü bir evde yalar ve kendilerini evin hayaletli olduğuna inandırmışlardır.

Nefes Alma (Don’t Breathe) (2016)

Son yılların en ilginç konulu filminde üçlü arkadaş grubu, kör bir adamın evine hırsızlık yapmaya girer fakat işler umdukları gibi gitmez.

Cloverfield (2008)

El kamerası ile çekilen filmde bir gece, New York aniden kaosa sürüklenmeye başlar.

Yorum yaz

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.