En İyi 5 Yabancı Dizi Derlemesi

/ 27 Mayıs 2017 / 476 Görüntüleme / yorumsuz /
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (oy yok)
Loading...

Yabancı diziler son zamanlar insanların internet erişimi kolaylaştıkça daha da yaygınlaşmaya başlamıştır. Popüler dizilerin bir çok ülkeden sıkı takipçileri vardır. Yabancı diziler farklı konuları ve kurguları ile bir çok insanın ilgisini çekmete ve ulusal sınırları kaldırmaktadır. Dünyanın her yerinden takipçilere sahip olan ve en iyi 5 yabancı dizi olarak sıralayabileceklerimiz şunlardır:

Sherlock: Sherlock Holmes filminden esinlenilerek yapılan dizi 2009 yılında yayınlanmaya başlanmıştır. Efsanevi bir zekaya sahip olan Sherlok isimli dedektifin 21. Yüzyıldaki olayları çözüşü ile ülkesini yok edebilecek bir tehlikeye karşı savaşma kararı alır.

Game of Thrones: George R.R. Martin’in tarafından yazılan 5 ciltlik fantastik konulu eser diziye uyarlanmıştır. Yedi krallıktan oluşan ülke topraklarında yaşanan taht oyunlarını olayların detaylarıyla anlatmaktadır. Dizide ejderhalar, büyüler gibi fantastik ögelere yer verilmesi dikkat çekmesi ve sevilmesinde rol oynamıştır.

Fringe: Bir özel ajan, çılgın bilim adamı ve üstün zekalı oğlunun metafizik, ileri bilim ile ilgili konu araştırmalarını anlatmatadır.

Sense8: Mental olarak birbirine bağlı ve dünyanın ayrı ayrı köşelerinde yaşayan 8 insanın hikayelerinin anlatıldığı dizide bu sekizli birbirleri ile bilgi, dil ve becerilerini paylaşmaktadır. Bu şekilde yaşamaya alışmaya çalışan ve hayatlarına devam eden bu sekizlinin karşılarına çıkan bir tehditle başa çıkma çabaları anlatılmaktadır.

How I Met Your Mother: Çocuklarına anneleri ile nasıl tanıştıklarını anlatmaya başlayan bir babanın çok uzun yıllardır arkadaşları ile başından geçen komik olaylar ele alınmıştır.

Not : Breaking bad, Prison break gibi dizileri es geçiyorum artık 🙂