En Duygusal Beş Türk Dizisi Derlemesi

/ 23 Mayıs 2017 / 873 Görüntüleme / yorumsuz /
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (oy yok)
Loading...

Türk dizileri deyince akla gelen ilk tür dram oluyor. Bu türde de ülkemizde televizyon sektöründe çok iyi işler başaran yapımlar oldu. Zaman zaman tek bir sahnesiyle, zaman zaman da final bölümleriyle izleyenleri gözyaşlarına boğan en duygusal beş Türk dizisini listeledik.

Reşat Nuri Güntekin’in romanından uyarlanan Yaprak Dökümü, 2006 ve 2010 yılları arasında televizyon ekranlarında yayınlandı. Hatta isteğe bağlı olarak seneler sonra günümüzde bile hala tekrarları izlenme rekorları kırıyor.

Yayın döneminde çok büyük ses getiren Binbir Gece, basında çıkan haberlerle de büyük bir enerji yakaladı ve izlenme rekorları kırdı. Aile içi dramı konu alan dizide rol alan Halit Ergenç ve Bergüzal Korel dizideki aşklarını evliliğe kadar taşıdı.

2000’lerin gözde dizisi olan Asmalı Konak, her bölümdeki duygusal sahneleriyle ve geniş oyuncu kadrosuyla da izleyenleri gözyaşına boğdu. Dizi o kadar başarılı oldu ki dizinin final konusuyla ilgili bir film bile beyaz perdeye taşındı.

Adını Feriha Koydum ise son dönemlerin en çok tutulan dizilerinden biri oldu. Aile içindeki zorlukları işleyen dram dizisi oyuncularının da dizi bittikten sonra yıldızları parladı.

Aşk-ı Memnu, yayınlandığı dönemde en çok ses getiren dizi oldu. Kimi zaman dizideki sahneler ve dizinin ana konusu izleyici tarafından büyük tepki toplasa da dizinin final bölümü Türkiye’de izlenme rekoru kırdı.

Yorum yaz

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.