Elbise Dolabı Kokusu Nasıl Giderilir ?

/ 11 Nisan 2018 / 1.220 Görüntüleme / yorumsuz /
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1)
Loading...

Elbise Dolabı Nasıl Temizlenmeli ?

Elbise Dolabı Kokusu Nasıl Giderilir

Özellikle bayanların elbise dolabı kokusu nasıl giderilir sorusu için giysiler ve giysilerin düzeni, bakımı çok önemlidir. Giysileri dolaba özenle yerleştirmek kadar onların güzel kokulu kalmasına, dolabın güzel kokmasına da dikkat etmek gerekir. Elbiselerimiz ne kadar temiz olsa da dolaptaki istenmeyen bir koku o elbiseyi giymemize engel olmaya yeterlidir. Elbise dolapları zamanla rutubetlenebilir ve bunun sonucunda kötü kokular oluşabilir. Bunun için de elbise dolabını belirli zamanlarda temizlemeliyiz, elbiselerimizi havalandırmayı ihmal etmemeliyiz.

Gardrop Kokusu Nasıl Giderilir ?

Gardrobumuzun Kokmaması Yada Temiz Kokması İçin Neler Yapmalıyız:

Gardrop Kokusu Nasıl Giderilir

1. Giysi dolabımızı monte ederken duvara yapıştırmak yerine duvarla arasında biraz mesafe bırakmalıyız.

2. Eğer evinizde nem oluyorsa bunu engellemelisiniz. Rutubeti önleyici tablet alıp kullanmak işe yarayacaktır.

3. Çamaşırlarınızı tamamen kuruttuktan sonra dolaba yerleştirmelisiniz.

4. Kirlenmiş ya da ter kokusu sinmiş kıyafetleri elbise dolabına yerleştirmemeliyiz.

5. Ütülediğimiz elbiselerimizi önce havalandırmalı sonra dolaba asmalıyız. Çünkü ütü yaparken kıyafetler nemli kalabiliyor.

6. Elbise dolabının içini temizledikten sonra kurumasını bekleyip elbiseleri öyle asmalıyız.

7. Elbise dolabınızın içinde ayakkabılarınız da varsa eğer ayakkabılarınızı da sık sık havalandırmayı ihmal etmeyin

8. Bazen kullandığımız deterjanlar ya da yumuşatıcılar güzel koku yaymayabilir. Bu da dolapta kötü kokuya yol açar. Bunu önlemek içinde deterjan ve yumuşatıcı da değişikliğe gidebilirsiniz.

9. Dolabınızı sık sık havalandırın. Havalandırmanıza rağmen bazı kokular geçmiyorsa temizlik kovasına su koyup içine yarım çay bardağı sirke ekleyerek silmeyi deneyin. Sirke kokusu geçici olduğu için rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bu sayede ortamdaki mikroplar da yok olur.

10. Tüm bunları yaptıktan sonra dolabım hep güzel koksun diyorsanız aktardan lavanta alıp bir beze bağlayıp dolabınıza yerleştirmenizi öneririz.

11. Lavanta kullanmak istemeyenler kurutulmuş çiçekleri yine bir tüle ya da beze koyup dolabına yerleştirebilirler.

12. Yine aktarlarda bulabileceğiniz hoş kokulu sabunlar var. Bunları alıp elbise dolabınıza,  eşyalarınızın arasına yerleştirmek de güzel fikir olabilir.

13. Evinizde biten parfümleriniz varsa şişesi işe yarayacaktır.  Boş olan şişenin kapağını açık bırakarak dolabınıza güzel koku yayılmasını sağlayabilirsiniz.

14. Elinize bir sprey şişesi alıp içine yumuşatıcı koyarak elbiselerinize sıkarsanız da yine güzel kokular etrafa yayılacaktır.

15. Tüm bunların yanında hazır olarak bulabileceğiniz dolap kokuları da vardır. Onlardan alarak dolabınıza hoş kokular kazandırabilirsiniz.

Yazar : TATAR

Yorum yaz

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.