Dünyanın Gelmiş Geçmiş En İyi 8 Boksörü

/ 9 Mayıs 2017 / 548 Görüntüleme / yorumsuz /
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (oy yok)
Loading...

Dünyanın Gelmiş Geçmiş En İyi 8 Boksörü

Boks maçları, 20. yüzyılda birçok insanın beğenisini kazanmış ve seyirci rekorları kırmıştır. Bu rekorlar 21. yüzyılda da devam etmektedir. Güzel bir seyir zevki olan boks sporunun gelmiş geçmiş en iyi 8 boksörünü hep birlikte inceleyelim.

  1. Joe Louis

Bombardıman uçağı olarak anılan Joe Louis, bir Amerikan simgesi olarak kabul edilir. 66 maç kazanmıştır. Muhteşem bir rekorla parlayan bir yıldız haline gelmiştir.

  1. Muhammed Ali

Gerçek adı Cassius Marcellus Clay Jr. olan Muhammed Ali, Müslüman olduktan sonra bu ismi almıştır. Boks dönemi 1960-1981 yılları arasını kapsar. 56 maç kazanmış ve sadece 5 maç kaybetmiştir. Birçok şampiyonluk kazanmış ancak ABD’nin Vietnam Politikasını eleştirmesi, bütün unvanlarının alınmasına neden olmuştur. Ayrıca Muhammed Ali’nin Hollywood Bulvarında bir yıldızı vardır ve bir peygamberin adını taşıdığı için bu yıldızı duvara yaptırmıştır. “Kelebek gibi uçar arı gibi sokarım” lafı dünyaca meşhur olmuştur.

  1. Ray Robinson

1940-1965 yılları arasında bir boks dönemi geçirdi ve halkın çoğunluğu onu dünyanın en iyi boksörü olarak görüyordu.173 kez galip gelmiştir.

  1. Jack Johnson

Afro-Amerikan bir boks şampiyonudur. 73 maç kazanmıştır.

  1. Jack Dempsey

Amerika’nın en popüler boks oyuncularındandır. Tüm zamanların en acımasız ve en eğlenceli boksörlerindendir. 66 maç kazanmıştır.

  1. Mike Tyson

1985-2005 yılları arasında fırtına gibi esen bir boks oyuncusudur. 50 maç kazanmış ve boks tarihinin en çok konuşulan boksörleri arasına girmeyi başarmıştır.

  1. Julio Cesar Chavez

107 galibiyeti ve 80 nakavt galibiyeti bulunan Julio Cesar Chavez, Meksika’nın efsanevi boks oyuncularından olmayı başarabilmiştir.

  1. Rocky Marciano

Rocky filminin de esin kaynağı olan Rocky Marciano, 1948-1955 yılları arasında şampiyonluklar yaşamış ve hiç maç kaybetmemiştir. Boks sporunu erken bırakması onu bir efsane yapmasının önüne geçmiştir.