Dünyanın En Vahşi 5 Hayvanı Derlemesi

/ 28 Mayıs 2017 / 501 Görüntüleme / yorumsuz /
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (oy yok)
Loading...

Ekosistem gereği doğada bir çok hayvan bulunur. Bunlardan bazıları evcil bazıları ise vahşidirler. Kedi, köpek gibi evcil olarak beslediğimiz hayvanların yanı sıra doğada yaşamak zorunda oldukları için yırtıcı ve vahşi olan hayvanlarda vardır. Bu yırtıcı ve vahşi hayvanlar doğaları gereği zor şartlarda hayatta kalmak zorunda oldukları için vücutları ve beslenme şekilleri buna göre şekillenmiştir. Bu vahşi hayvanlara bir çok örnek verilebilir fakat içlerinden 5 tanesi extrem olarak tehlikeli ve vahşi olarak sınıflandırılmıştır.

Büyük Beyaz Köpek Balığı :

Ortalama boyları 5 – 7 metre arasında değişen büyük beyaz köpek balıklarının raporlanan en büyüğü 8 metre uzunluğundadır. Ortalama ağırları 1500 – 2000 kilogram olan büyük beyaz köpek balıklarının rapor edilen en büyüğünün ağırlığının 3324 kilogaram olduğu belirtilmiştir. Ulaşabildikleri ortalama hızları 56 km olan büyük beyaz köpek balıklarının ortalama ömürleri ise 70 yıldır.

Aslan:

Aslanlar kendilerinden çok daha büyük hayvanları avlamaları ile ünvan sahibi olmuşlardır. Bunun sebebide takım halinde çalışma özellikleridir. Ortalama boyları 1,5 – 2,5 metre arasında olan aslanların ortalama ağırları ise 3,3 metreyi bulmaktadır.

Boz Ayı:

Güçlü kolları ve pençeleri ile tek bir vuruşla bile öldürücü darbeye sahip olmaları boz ayıları bu listeye dahil etmiştir. Ortalama boyları 198 cm olan boz ayıların ortalama ağırlıkları ise 180 – 360 kilogram arasında değişmektedir.

Katil Balina:

Ortalama boyları 7 – 9 metre arasında olan katil balinaların ortalama ağırlıkları ise 6000 kilogram civarındadır.

Timsah:

Güçlü ağzı sayesinde ölümcül olan timsahlar 5,2 metre uzunluğunda ve 900 kilogram civarındadırlar.