Dünyanın En Küçük Köpek Cinsleri

/ 9 Mayıs 2017 / 8.491 Görüntüleme / 2 Yorum /
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (3)
Loading...

Dünyanın En Küçük Köpek Cinsleri

Köpekler yüzyıllardır insanın en sadık dostlarından biridir. Bu hayvanlar birçok cinse ayrılır. Bugün sizler için dünyanın en küçük köpek cinslerini araştırdık.

1.Minyatür Poodle: Bu köpek cinsi sahibine sadık, yabancılara karşı çekingen bir yapıya sahiptir. Çocuklarla çok iyi anlaşır. Yükseklikleri 20–25 cm ve kiloları 4–5 kiloyu bulabilir.

2.Pekinez: Sahibine çok bağlı bir köpektir. Yaşamında egzersize ihtiyaç duyar. Bazı durumlarda inatçı olabilir. Yükseklik erkekte 30 cm. yükseklik dişide 30 cm. kilo erkekte 3,6 – 4,5 Kg kilo dişide 3,6 – 4,5 Kg arasındadır.

3.Shih Tzu: Bu köpekler aile için mükemmel bir tercihtir. Çok sevecen bir yapısı vardır. Çok tüy dökmemelerinden dolayı çok tercih edilirler.

4.Chihuahua: Kedilerle iyi anlaşmalarıyla bilinirler. Boyutları küçük olmasına rağmen rahatsız edildiklerinde çocukları bile ısırabilirler.

5.Pug: Bacakları kısa yüzleri buruşuktur. Çok sevecendirler. Yüzlerinin yapısından dolayı horlamaya eğilimlidirler.

6.Boston Terrier: Çocuklarla çok iyi anlaşan bir türdür. Fiziksel özellikleri dolayısıyla fazla tımar bakımına ihtiyaç duymazlar.

7.Malta köpeği: Chiuahua gibi kedilerle iyi anlaşırlar. Tüylü görünümlerine rağmen çok az tüy dökerler. Tüye alerjisi olanların besleyeceği mükemmel bir türdür.

8.Pomeranian Boo: Küçük ama fazla tüylüdür. Suratları adeta bir oyuncak gibidir. Yabancılara havlamaya eğilimlidirler.

  9. Yorkshire Terrier: Yaklaşık 15 cm ile en küçük köpeklerden biridir. Aslında bir av köpeği türüdür. En küçükleri bir fincana bile sığabilir.

10.Papillon: Sıcakkanlı bir görünüme sahip olan bu köpek ani tepkiler verebilir. Sahibine çok sadıktır.

11.Brüksel Griffonu: Çok uysal bir yapıya sahiptir. Ama kızdırıldığında ani tepkiler verebilir.

Sizler için dünyanın en küçük köpeklerini ve özelliklerini araştırdık. Buradaki hayvanlar adeta bir kedi boyutunda. Hatta bazıları kedilerden bile daha ufak. Bu köpeklerin hepsi çok iyi bir ev köpeği olabilir. Hepsi sahiplerine çok sadıktırlar. Belki de biri sizin dostunuz olabilir.

Yorum yaz

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.

Dünyanın En Küçük Köpek Cinsleri (2 Yorum)

  1. Bu yazıya rastladığım iyi oldu… hatrı sayılır bir arkadaşa söz verdim doğum gününde pug alacağım, 2000 tl gözden çıkarmıştım. Ancak Boston Terrier’da ilgimi çekti araştıracağım. Fransız bulldog’a benziyor?!