Dünyanın En Güzel Mağara Plajları Nerededir?

/ 8 Ocak 2018 / 612 Görüntüleme / yorumsuz /
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1)
Loading...

Dünyada bir çok güzel sahil var evet, ama öyle güzel gidilmesi gereken sahiller var ki sadece resimleri bile göz kamaştırmakta. İşte dünyanın en güzel mağara sahilleri listemiz…

1- Kaputaş Plajı / Türkiye

Antalya’da bulunan kabutaş plajı Kalkan ve Kaş arasında, Kalkan’a 7 km uzaklıkta olan yol mesafesinden oldukça uzakta bir plajdır. Hemen yanında mavi mağara bulunmaktadır…

Mavi Mağara-Yunanistan: Kaş adasına sadece 40 dakikalık uzaklıkta olan mavi mağaraya tekne turları ile gidebilir ve bu güzel doğa harikasının tadını çıkartabilirsiniz. Antik çağlarda oluşumunu tamamladığı düşünülmektedir.

2- Benagil Mağarası / Portekiz

Portekiz’in güneyinde, Atlas Okyanusu kıyısında bulunan Algarve bölgesi, dünyanın en güzel mağaralarından birine ev sahipliği yapıyor. Büyüleyici Benagil Mağarası, bildiğimiz mağaraların rutubetli ve karanlık yapısının aksine, güneşli ve havadar bir atmosfere sahip.

3- Aşıklar Sahili / Meksika

Tam anlamıyla ismini efsane bir şekilde yaşatan bir sahil. burası yerleşimin olmadığı Marietas Adalarından bir kaç metre uzakta. Denizin ortasında bulunan bu sahili bulmak çok zor. Tam bir kaçamak sahili olan bu sahile ulaşmanın tek yolu ise dalgaların sesini dinleyip, bu sesi takip etmek.

4- Katedral Sahili / İspanya

Biraz Karayip Korsanlarını anımsatan bu sahil İspanya’nın kuzey batısında bulunmakta.  Oyulmuş kayaların içinde görsel olarak İnanılmaz taşlara ve kumsala sahip bir sahil.

5- Fingal Mağarası / İskoçya

Bir lav akışının okyanusta soğuması ile oluşan Fingal Mağarası, İskoçya’nın batı kıyılarında bulunan issız Staffa adası üzerindedir. 70 metre uzunluğu bulunmaktadır. Resimlerde görüldüğü üzere görsele doyacağınız bir mağara.