Dünyanın En Büyük 5 Sosyal Medya Sitesi

/ 28 Mayıs 2017 / 342 Görüntüleme / yorumsuz /
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (oy yok)
Loading...

Günümüzde yaşam şartları değiştiği gibi insanların davranışları da değişim göstermektedir. Buna bağlı olarak insanların hobileri, boş zamanlarını değerlendirme şekilleri ve ilgi duyduğu konular farklılaşmıştır. İnternet in tamamen yaygınlaşmasıyla dünyanın en uzak uçları bile teknoloji sayesinde yakınlaşmış ve bilgiye erişim kolaylığı kazanılmıştır. Aynı zamanda insanların birbirleri ile iletişim şekilleri değişime uğramış ve hız kazanmıştır. Mesajlaşma uygulamalarının yanı sıra insanların birbirlerinin resimlerini, düşüncelerini, gittiği yerleri ve kendileri hakkındaki bilgileri aralarında paylaşma alışkanlığı başlamıştır. Bunun için birçok sosyal medya uygulaması vardır. Ve bu uygulamalar milyonlarca insan tarafından aktif olarak kullanılmaktadır. Dünyanın en büyük 5 sosyal medyası olarak şunlardan bahsedebiliriz:

  • Facebook : 2004 tarihinde bir üniversite öğrencisi tarafından kurulan bu sosyal medya 1.2 milyar kullanıcıya sahiptir. Facebook insanların birbirleri ile iletişim kurmasını ve bilgi alışverişi yapması amacıyla kurulsada günümüzde tüm dünyayı kapsayan bir iletişim ağı haline dönüşmüştür.
  • Youtube : 800 milyon kullanıcıya sahip olan video paylaşım platformuna her bir dakikada 72 saatlik video yüklenmektedir. Yaygınlaşması ile markaların ve kişilerin tanıtım ve reklam aracına dönüşmüş bir durumdadır.
  • Twitter : Günde 500 milyondan fazla tweet girişi yapılan bu internet sitesinin aktif kullanıcı sayısı ise 230 milyondur. Her saniye 6 binden fazla twit atılan Twitter çok güçlü bir reklam aracıdır.
  • Instagram : Aktif olarak 150 milyon kullanıcıya sahip olan instagram günde 55 milyon fotoğraf paylaşımı ile rekon kıran bir fotoğraf/video paylaşım ağıdır.
  • LinkedIn : İş dünyanda uzmanlık alanlarını ve iş verenlere kendilerini göstermek isteyen 275 milyon aktif kullanıcının olduğu profesyonel bağlantıların kurulduğu sitedir.