Dünyadaki en zehirli hayvan türleri

/ 1 Haziran 2017 / 648 Görüntüleme / yorumsuz /
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (oy yok)
Loading...

Dünya gezegeni içerisinde bulunan bilinen binlerce hayvan türü bulunmaktadır. Gezegenimizde bulunan tüm hayvanlar yararlı olmayabilir ve bazen hiç anlamadığımız bir anda küçücük bir ısırık ile bu dünyadan başka bir dünyaya göç edebiliriz.

İşte gezegenimizde bulunan en zehirli hayvan türleri :

Heloderma Suspektum :

Bu kertenkele türü türünün en zehirlisidir, Amerikada yaşamaktadır ve halk arasında GILA diye seslenilmektedir. Bir insanı ısırırsa muhakkak o insan tedavi olmalıdır aksi taktirde ölüm kaçınılmaz olabilir.

Sydney Funnel :

Bu örümcek türü ise sadece  2 3cm kadardır ve gezegende yaşayan tesbit edilmiş en zehirli örümcektir. 2 metreye kadar uzaklıktan avının üstüne zıplayabilir. Bü örümceğin 1mg zehiri 1000 fareyi öldürecek kapasiteye sahiptir. Kış ayları en tehlikeli dönemleridir ve bir insanı ısırırsa 30 dakika içinde öldürebilir.

Death Stalker :

Bu tür bilinen adı ile sarı akrep olarak nam salmıştır. Genellikle orta doğuda yaşamlarını sürdürürler, bir insanı ısırırsa 1 saat içinde ölümle sonuçlanır. Tam bir ölüm taciri.

İnland Taipan : 

Bu yılan türü ise bir kobradan 100 kat, Kara Mamba yılanından ise 50 kat daha güçlüdür. Avusturalyada yaşayan bu yılanın bir ısırığı 100 insanı öldürecek kadar tehlikelidir. zehiri 5 metreye kadar etki gösterebilmektedir.

Box Jelly Fish : 

Deniz anası soyundan gelen bu yaratık denizlerde köpek balığı ile karşılaşmayı tercih etmenizi düşündürebilir. Gezegenin en zehirli canlı türlerindendir. Zehiri 5 dakika içinde etki göstermeye başlayabilir.

Blue Ringed Octopus : 

Halk arasında mavi çıngırdaklı ahtapot olarakta bilinen bu canlı gezegenin en zehirli 2 canlısıdır. Japonyada yaşar ve zehiri bir insanı sadece 2 dakika içinde öldürebilir.

Dort Poison Frog : 

Bu kurbağa türünün çok sevimli olması sizi sakın ama sakın kandırmasın. Vücudunun her alanı zehir ile kaplıdır ve zehirinin gücü 150 insanı katledecek kadar güçlüdür. SADECE 2cm boyundadır ve eğer size değerse ah uh demeden ölmüş olabilirsiniz.