Cengiz Coşkun Kimdir?

/ 7 Ocak 2018 / 379 Görüntüleme / yorumsuz /
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (oy yok)
Loading...

29 Nisan 1982 İstanbul doğumlu olan Cengiz Coşkun, model, dizi oyuncusu ve sinema oyuncusudur. Ortaokul ve lise yıllarında basketbol oynayan Cengiz Coşkun, Marmara Üniversitesi Spor Akademisi Antrenörlük Bölümü mezunudur.

Üniversiteden mezun olduktan sonra mankenlik yapmaya başlayan oyuncu, 2002 yılında düzenlenen Best Model yarışmasında üçüncü olmuştur.

Modellik yapmaya devam ederken 2005 yılında rol aldığı “Rüzgarlı Bahçe” isimli televizyon dizisi ile oyunculuk hayatına atılmıştır. Oyunculuk hayatına adım attıktan sonra Şahika Tekand’dan eğitim alıp, çeşitli yapımlarda rol almaya devam etmiştir.

2012 yılında rol aldığı ve izlenme rekorları kıran “Fetih 1453” isimli sinema filminde Şövalye Guistiniani karakterini canlandırmıştır.

2013 yılında çekimleri Panama’da yapılan “Survivor Ünlüler-Gönüllüler” isimli yarışmaya katılmıştır. Yarışmanın 94. gününde adaya ve yarışmaya veda etmiştir.

2014 yılında ise izlenme rekorları kıran “Diriliş Ertuğrul” isimli televizyon dizisinde rol alır ve “Turgut Alp” karakterini canlandırır.

Benzer Konular
Sabina Toziya Kimdir?
Andy Weir Kimdir?
Damla Can Kimdir ?
Nihat Doğan Kimdir ?