Boston Terrier Cinsi Köpekler ve Özellikleri

/ 4 Mayıs 2018 / 462 Görüntüleme / yorumsuz /
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (oy yok)
Loading...

Boston Terrier cinsi köpekler tıknaz ve adaleli bir köpek cinsidir. Boston Bull ismi ile de bilinmektedir. Küçük dik kulaklı, büyük yuvarlak gözlüdür. Kürkü kısa, parlak ve serttir. Kürkleri beyaz, siyah veya kaplan desenli olabilir. İlk olarak dövüş amaçlı üretilmiş iseler de zamanla bu özelliklerini kaybetmişlerdir. Son derece uyumlu bir cinstir. Hem apartmanda hem de bahçede besleyebilirsiniz. Öğrenmeyi seven bir ırktır ve bu ırkı kolayca eğitebilirsiniz. Ortalama 38 cm ile 43 cm boya sahiptirler. Ağırlıkları 4,5 kg ile 11,3 kg arasında değişmektedir. 15 ile 17 yıl arasında yaşamaktadırlar.

Boston Terrier Bakımı

Kısa tüylere sahip olan bu ırkın bakımı oldukça kolaydır. Haftada bir kez tüylerini  taramanız yeterli olacaktır. Tüylerini sert ve kıl fırça ile taramalısınız. Bu cins köpeğinizin yüzünü ve göz çevresini her gün nemli bir bez ile temizlemelisiniz. Sadece gerekli olduğunda köpeğinize banyo yaptırmalısınız. Gözleri ve kulakları yabancı maddelere karşı düzenli olarak kontrol edilmelidir.

Boston Terrier Yaşam Ortamı

Egzersize olan ihtiyaçları nedeniyle bahçeli evler bu ırk için uygun olsa da, apartmanda da rahatlıkla besleyebilirsiniz. Günlük yürüyüşler bu cinsi mutlu etmektedir. Koşmaktan hoşlanırlar. Günlük yaptırdığınız küçük egzersizler bu ırkı mutlu ve formda kılacaktır.

Boston Terrier Eğitimi

Bu cins iyi bir eğitmen ile birlikte tüm öğretilenleri rahatlıkla kavrayacaktır. Akıllı bir ırktır. Eğitim verilirken cana yakın ve eğitimden ödün verilmeyen bir yöntem uygulanmalıdır. Bu türlerde Küçük Köpek Sendromuna yakalanma olasılığı vardır.

Boston Terrier Karakteri

Çok zeki, dikkatli, iyi huylu bir köpektir. Eskiden köpek dövüşlerinde kullanılsalar da bu özelliklerini zamanla kaybetmişlerdir. Ses tonuna karşı oldukça duyarlıdır. Öğrenmeyi sevseler de zaman zaman inatçılık edebilirler. Çocuklarla araları oldukça iyidir. Boston Terrier cinsi köpekler sevgi dolu ve oyuncudurlar. Aileden biri gibi olmayı severler. Bazı erkek cinsleri diğer erkek cinslerle kavga etme eğiliminde olabilirler. Amerika’da oldukça yaygın bir türdür. Diğer ev hayvanlarınız ile anlaşmakta zorlanmazlar. Tuvaletini öğretirken bu ırk sizi biraz zorlayabilir.

Karakter Özellikleri ( 10 puan üzerinden değerlendirme )

Başka köpeklerle geçinme : 6

Başka petlerle geçinme : 8

Çocuklarla anlaşma : 8

Yabancılara davranış : 8

İtaat seviyesi : 4

Eğitilebilirlik : 6

Koruma özelliği : 4

Egzersiz ihtiyacı : 6

Oyunculuk : 6


Yazar: Violet