Balık Türleri

Tatlı Su Levreği (Perch) Hakkında Genel Bilgi
Tatlı Su Levreği Tatlı Su Levreği Genel Özellikleri Percidae familyasından tüm familyaya adını verir. Ağzı büyüktür. Sırt yüzgeçleri oldukça sert ve iki parçalıdır. Ülkemizde genellikle tatlı su levreği, kızılkanat levrek..
Balinaların Özellikleri ve Balina Irkları
Balinalar Hakkında Genel Bilgiler Balina Nedir ? Bir çok kişinin karıştırdığı konuya açıklık getirmek gerekirse balina balık değildir. Balina suda yaşayan akciğer solunumu yapan ve doğurarak üreyen memeli bir canlıdır...
Köpek Balıkları ve Köpek Balığı Türleri
Köpek Balıkları Hakkında Genel Bilgiler Araştırmacılara göre köpek balıkları yaklaşık olarak 400 milyon yıldan bu yana Dünya üzerinde yaşamaktadır. Köpek balıklarını türleri oldukça fazla olup bilinen 235 tür köpek balığı..
Akvaryum Köpek Balığı Cinsleri ve Özellikleri
Akvaryum Köpek Balıklarının Genel Özellikleri Latince adı pangasius olan köpek balıklarının akvaryumda yaşayan türleri görüntüsünün aksine saldırgan bir yapıya sahip değillerdir. Doğal yaşam yerlerinden biri Hindistan’ın geniş nehirleridir. Görme becerileri..
Yunus Balığı Türleri Ve Özellikleri
Yunus balıkları ülkemizde hatta dünyamızda en çok sevilen hayvanlardır. Tüm yunus balığı türleri ile alakalı bir araştırma yaptık ve araştırmamızın sonuçunda aşşağıdaki bilgileri sizler için bir araya getirdik. Yunusgiller , balinalar takımına dahil..
Tatlı Su ( Baraj ) Levreği
Tatlı su ( Baraj )  levreği : Ülkemizde Turna balığından sonra en yırtıcı olan balık türüdür. Yılın her ayında boy gösteren bu balık türü hem sahte hemde doğal yemler ile yakalanabilir...