Astral seyahat nedir?

/ 7 Haziran 2017 / 372 Görüntüleme / yorumsuz /
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (oy yok)
Loading...

Astral seyahat ruhun bedenden ayrılarak başka bir boyuta geçmesidir. Başka bir ifadeyle uyku halinde, kişinin fiziksel bedeni dışına çıkarak, başka bir mekana yaptığı yolculuk olarak da ifade edilir. Bu yolculuk sırasında kişinin bilincinin yerinde olduğu iddia edilir.  

Astral seyahat sırasında hem ruh hem de beden etkileşim halindedir. Yani burada bütün yük zihinde değildir. Ruh bedene girerek bedene komut verir. Beden ise verilen bu komutları yerine getirir. Bu sırada zihnimiz artık tamamen ruhtadır. Yani zihin ruha emir vererek onu yönlendirmektedir.

Ruh bedenden ayrıldıktan sonra gerçek beden zihinden, ruh ise gözlerden ibarettir.

Artık zihin ruha emir vererek onu kontrol altına almakta, ruhta yerini alan gözler ise gördüklerini zihne yansıtmaktadır.

Astral seyahatin kişinin iradesiyle gerçekleştiği iddia edilmektedir. Ayrıca bu esnada kişinin bilincinin yerinde olduğu bir diğer iddiadır. Seyahat sırasında kişiye fiziksel nesneler engel değildir. Üstelik kişi istediği şekilde kıtalar arası yolculuk yapabilmekte, öteki alemdeki varlıkları görebilmektedir.

Uyku sırasında yapılan astral seyahat fiziksel bedene dönüldüğünde bir rüya tarzında anımsandığı söylenmektedir.

Astral seyahat deneyimi için en uygun mekan evinizdir. Ayrıca sakin ve rahatsız edilmeyeceğiniz bir ortam olmalı. Bunun için öncelikle rahat bir yere uzanmalısınız. Astral seyahat edeceğiniz yeri öncesinde planlamalısınız. Gözlerinizi kapatarak kapattığınız anda karşınıza çıkacak olan siyah noktaya odaklanın. Zihninizle bedeninize komut vererek kendinizin 1 metre kadar bedeninizden yükselmesini isteyin. Bir gücün sizi sanki yukarıya çekiyormuş gibi düşünmeye çalışın. Bunu hissettiğiniz anda planlamış olduğunuz yere gitmeyi tüm gücünüzle isteyin. Bu esnada kalp atışlarınız hızlanacak, vücudunuzda çatırdamalar olacak ve kulağınızda çınlamalar duyacaksınız. Bunlar sizi korkutmasın. Tüm bunlar olması gereken şeylerdir. Şayet korkunuzu yenemezseniz astral seyahati asla başaramazsınız.

Peki astral seyahat tehlikeli midir?

Astral seyahatin şimdiye dek tehlikesinin olduğuna dair herhangi bir bilgi bulunmamaktadır. Zaten bedeninizin güven içinde yatakta yatıyor olması bunu doğrular niteliktedir. Astral seyahat esnasında bedene geri dönememek sizi korkutabilir. Böyle bir durum söz konusu değildir. Bedene geri dönememe durumu ancak ölüm anında gerçekleşir. Bu da ancak normal ölümle, trafik kazası, hastalık vs. durumlarda meydana gelir. Ki beden dışına çıkmak o kadar da kolay gerçekleşen bir durum değildir. Siz bu tip gereksiz korkuları düşünmek yerine nasıl yapar da daha fazla dışarıda kalabilirimin yöntemlerini arayın.