Altın Günü Nedir? Nasıl Yapılır?

/ 10 Haziran 2017 / 1.081 Görüntüleme / yorumsuz /
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1)
Loading...

Çoğumuzun çocukluğunda tanık olduğu bir dönem en büyük sosyalleşme mecrası olarak kabul edilen altın günler epey şenlikli geçerdi. Tabi adı altın günü birikim olmaz mı olur tabiki. Bizler çocukken işin sarma, poğaça, kısır, tatlı yeme kısmıyla ilgilenirdik daha çok.

Birikim yapmakta zorlanıyorsanız ya da bankaların birikim planları sizi motive etmekte yetersiz kalıyorsa bir de annelerimizin yöntemini deneyin.

Bütçenizi planlayın. Aybaşına ne kadar ödeme yapabilirsiniz? Altın günüdense de bunu TL, Euro, Dolar gibi farklı yatırım araçları üzerinden de düşünebilirsiniz.

Ödeme miktarı belirlendikten sonra geldi diğer ortakları bulmaya. Öncelikle aile ve iş çevresinden işe başlayın. Kişi sayısıyla doğru orantılı olarak birikim yapacağınızı bilin, kişi sayısını oluşturun.

Kişileri buldunuz sıra geldi bugünün nasıl belirleneceğine. Maaş günlerini de dikkate alarak bir gün belirleyin.

Yemekli yemeksiz, evde ya da dışarıda tüm detayları belirledikten sonra hangi ayda ödemelerin kime gideceğini belirleyin.

Ay sıralamaları çekilişle ilerlese de herkes ilk aylarda sıranın kendisine gelmesini isteyecektir. Çekiliş zamanı diğer ortaklardan da rica ederek daha erken bir ayda altınlarınızı toplayabilirsiniz.