Alman Kalın Tüylü Puanter Özellikleri

/ 27 Ağustos 2018 / 1.948 Görüntüleme / yorumsuz /
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (oy yok)
Loading...
alman kalın tüylü puanter

Bu ırkın bakımına çok fazla zaman ayırmanıza gerek yoktur. Tüylerinin taranması oldukça hoşuna gideceğinden haftada iki kere tüylerinin taranmasında fayda vardır. Köpeğiniz sevdiği şeyleri yapmanız, onun eğitimlere daha istekli olmasını sağlayacaktır. Egzersizleri düzenli olarak yaptırılmalıdır. Av köpeği olduğundan hareketli köpeklerdir. Ava götürülmese de egzersiz ihtiyaçları günlük olarak yaptırılmalıdır.

Alman Kalın Tüylü Puanter Yaşam Ortamı

Av köpeği olsa da ev ortamında da egzersizleri düzenli yaptırıldığında rahat edebilecek bir ırktır. Çocuklarla arası iyidir ve çocukların hareketli olmasından dolayı onlarla oynamaktan hoşlanır. Ev ortamına ayak uydurabilse de yinede bahçeli bir evde yaşamak ve enerjisini atabileceği bir ortamın olması onu daha çok mutlu edecektir.

alman kalın tüylü puanter yaşam alanı

Alman Kalın Tüylü Puanter Eğitim

Ona öğretilenleri anlamakta zorlanmaz. Becerikli bir av köpeği olan Alman Kalın Tüylü Puanter av köpekleri, ormanda, düzlükte, bataklıkta av aramak için her türlü kapasiteye sahiptirler ve av kovalamak için silah sesini duymaları yeterlidir.

Alman Kalın Tüylü Puanter Karakteri

Alman Kalın Tüylü Pointer ırkı köpekler atalarının en iyi yönlerini en iyi şekilde almıştır. Koku alma yetenekleri oldukça güçlüdür. Bu köpekler güvenilir, zeki ve dost canlısıdır. Av sırasında sahibine en iyi şekilde hizmet eder ve görevlerini en iyi şekilde yerine getirmeye çalışır. İyi av arkadaşıdır. Bu ırkın en belirgin özelliği canlı, güçlü ve dengeli yapılarının olmasıdır. Sahiplerine karşı korumacı ve kıskanç olabilirler. Bu ırk diğer hayvanlardan bile sahiplerini kıskanabilir.

alman kalın tüylü puanter karakteri

Alman Kalın Tüylü Paunter Karakter Özellikleri (10 puan üzerinden değerlendirme)

Başka köpeklerle geçinme : 6

Başka petlerle geçinme : 5

Çocuklarla anlaşma : 6

Yabancılara davranış : 5

İtaat seviyesi : 8

Eğitilebilirlik : 6

Koruma özelliği : 8

Egzersiz ihtiyacı : 10

Oyunculuk : 9

Yorum yaz

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.